RAPORT

Pogarda

Zarzut za „gwałcicieli kóz”. Radny z Opola trafi przed sąd za obrażanie uchodźców

Tomaszowi Wróblowi grożą nawet 3 lata więzienia (fot. Nto.pl)
Tomaszowi Wróblowi grożą nawet 3 lata więzienia (fot. Nto.pl)

Najnowsze

Popularne

Zarzut znieważenia grupy ludności z powodu przynależności do grupy rasowej usłyszał opolski radny Tomasz Wróbel. Polityk odpowie za przyrównanie uchodźców do „gwałcicieli kóz”. Takie słowa umieścił we wpisie na portalu społecznościowym.

Znieść karę za obrazę uczuć religijnych? „Jeżeli ktoś się czuje zniesławiony, powinien załatwiać to w sądzie cywilnym”

– Przepis o karalności za obrazę uczuć religijnych powinien zniknąć z naszego Kodeksu Karnego. Jeżeli ktoś się czuje zniesławiony lub naruszono w...

zobacz więcej

Radny klubu prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego ujawnił swoje poglądy na jednym z portali społecznościowych po listopadowych zamachach w Paryżu. Ocenił, że „bezmyślne wpuszczanie mas gwałcicieli kóz do Europy to niestety ostatni etap głupoty popełnianej przez lata”.

Wróbel dowodził, że „nadchodzi czas prawicy, która będzie musiała zrobić porządek w Europie. A żeby zrobić porządek niestety ucierpią też niewinni. Tak jak w każdej wojnie”. Po wpisie wybuchła afera. Pojawiło się doniesienie do prokuratury.

Przeprosił, ale zdania nie zmienia

Polityk przeprosił za swoje słowa, ale zapewnił, że nie wycofuje się z opinii, że przyjmowanie uchodźców do Europy jest błędem. Radny został przesłuchany w prokuraturze. Poprosił o warunkowe umorzenie sprawy, wskazując na dotychczasową działalność oraz fakt, że przeprosił za swoje słowa.

Mimo to w poniedziałek prokuratura postawiła mu zarzut, za który grozi do trzech lat więzienia. O losie Wróbla zdecyduje sąd. Może przychylić się do wniosku o umorzenie postępowania, ale może też skierować sprawę na wokandę. Jeżeli radny zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, wówczas utraci mandat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej