RAPORT

Pogarda

Rozmowy z prezydentem, sędziami, marszałkami. Pracowity dzień Komisji Weneckiej w Polsce. Tematem zmiany w TK

Najnowsze

Popularne

W poniedziałek dwudniową wizytę w Warszawie rozpocznie delegacja Komisji Weneckiej. Głównym tematem rozmów mają być zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Wizyta ma posłużyć do sporządzenia opinii ws. nowelizacji ustawy o TK.

Rano prezydent Andrzej Duda spotkał się z przewodniczącym Komisji Giannim Buquicchio. Natomiast członkowie delegacji rozmawiają z przedstawicielami Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. W godzinach popołudniowych delegaci udadzą się do parlamentu.

Członkowie Komisji Weneckiej już są w Polsce. Zbadają ustawę o Trybunale Konstytucyjnym

Komisja Wenecka zbada nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. W Polsce są już jej przedstawiciele, którzy do wtorku będą wizytować różne...

zobacz więcej

Co drugiego dnia?

Na wtorek zaplanowano spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego oraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Delegaci spotkają się również z reprezentantami organizacji pozarządowych.

Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo, znana również jako Komisja Wenecka, jest organem doradczym Rady Europy. W jej składzie zasiadają przewodniczący Komisji Gianni Buquicchio (Włochy), szef wydziału sprawiedliwości konstytucyjnej w Sekretariacie Komisji Weneckiej Schnutz Rudolf Duerr (Austria) oraz sprawozdawcy Christoph Grabenwarter (Austria), Jean-Claude Scholsem (Belgia) i Kaarlo Tuori (Finlandia).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej