RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Materiały z 10 kwietnia zniszczone? „Należałoby wiedzieć, co to za dokumenty”. „Polacy chcą poznać prawdę”

Informacja portalu tvp.info o niszczeniu przez MON dokumentów z 10 kwietnia 2010 roku wywołała burzliwą dyskusję w studiu programu „Dziś wieczorem”. – Należałoby wiedzieć jakie są to dokumenty, o jakiej wadze. Jak się dowiemy, czego dotyczyły, to będziemy mogli wiedzieć jaką wagę ma ta informacja – oceniła w programie „Dziś wieczorem” Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej. – To były dokumenty do sztabu generalnego. Należy zakładać, że były to informacje o istotnym znaczeniu – przyznał senator PiS Jan Maria Jackowski.

Jest protokół zniszczenia dokumentów z 10 kwietnia 2010 roku. MON potwierdza jego autentyczność

zobacz więcej

– Ranga tych dokumentów i instytucji, do której były adresowane, jest znacząca – zwrócił uwagę Jackowski. – Niestety, obawiam się, że będziemy świadkami ujawniania bardzo wielu faktów związanych z samymi okolicznościami postępowania wyjaśniającego i samymi okolicznościami katastrofy. To jest bolesne, że sześć lat po tym strasznym wydarzeniu musimy do niego wracać, żeby poznać prawdę, a Polacy chcą poznać prawdę – podkreślił Jackowski.

Zdaniem Lubnauer sprawą niszczenia dokumentów powinna zająć się reaktywowana komisja Jerzego Millera. – Nie budzi mojego zaufania komisja, która już dwa dni po utworzeniu daje werdykt, już nie mówiąc o fakcie, że ta komisja (podkomisja utworzona przez Antoniego Macierewicza – przyp. red.) nie składa się z osób, o których można powiedzieć, że są specjalistami w dziedzinie lotnictwa – przekonywała.


OBEJRZYJ CAŁE WYDANIE PROGRAMU „DZIŚ WIECZOREM”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej