RAPORT

Pogarda

Fuzja LOT-u z firmą kolejową? Rząd szuka sposobu na uratowanie przewoźnika

Dreamlinery nie wyciągnęł PLL LOT z kryzysu (fot. lot.com/pl)
Dreamlinery nie wyciągnęł PLL LOT z kryzysu (fot. lot.com/pl)

Najnowsze

Popularne

Gabinet Beaty Szydło szuka sposobu na uratowanie Polskich Linii Lotniczych LOT. „Rzeczpospolita” informuję, że sposobem może być połączenie zadłużonego giganta z firmą kolejową.

LOT ma nowego prezesa. Na czele spółki stanął Rafał Milczarski

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego – podał polski przewoźnik. Rada powołała także Borysa Butę na członka...

zobacz więcej

Pomysł fuzji LOT-u z firmą kolejową powstał w Ministerstwie Skarbu Państwa. Pod uwagę mają być brane dwie spółki – PKP InterCity i PKP Cargo. Pod uwagę brane jest również dofinansowanie linii lotniczych przez kolej.

Rząd szuka sposobu na poprawę sytuacji finansowej LOT-u, który po raz kolejny znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Stratę netto za ubiegły rok szacuje się na ćwierć miliarda zł.

Pod koniec stycznia rada nadzorcza PLL LOT wybrała na nowego prezesa Rafała Milczarskiego. Menedżer ma doświadczenie w branży kolejowej. W przeszłości współtworzył między innymi Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce, oraz firmę Freightliner PL, innego prywatnego towarowego przewoźnika kolejowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej