RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwszy ośrodek dla imigrantów LGBT powstał w Norymberdze. „Żyją w strachu”

Wśród uchodźców są przedstawiciele mniejszości seksualnych (fot. Spencer Platt/Getty Images)
Wśród uchodźców są przedstawiciele mniejszości seksualnych (fot. Spencer Platt/Getty Images)

Otworzyliśmy ośrodek dla uchodźców, przeznaczony wyłącznie dla osób o nietradycyjnej orientacji seksualnej – oświadczył agencji France Press inicjator projektu Michael Glas. Do placówki w Norymberdze już mają zgłaszać się pierwsi imigranci, którym grożono w innych ośrodkach ze względu na orientację seksualną.

Policjanci będą pilnować… basenów. Boją się ataków „młodych mężczyzn” na kobiety

Szwedzka policja dostała zadanie pilnowania porządku na basenach. To reakcja na rosnącą liczbę skarg na przypadki molestowania kobiet, których...

zobacz więcej

Kierowane przez Glasa stowarzyszenie Fliederlich otworzyło ośrodek po skargach niektórych uchodźców, którym miano grozić we wspólnych placówkach. W domu w Norymberdze znajdzie się miejsce dla ośmiu osób.

Wszystko przygotowane

– Nikt jeszcze tu się nie przeprowadził, ale jest to kwestia 1-2 dni, wszystko tu jest przygotowane do życia – zapewnił Glas, który zapewnił, że wnioski o przyjęcie złożyło już czterech uchodźców – z Iranu, Iraku, Syrii i Etiopii.

Mieszcząca się w Berlinie organizacja zrzeszająca gejów Schwulenberatung także ogłosiła plany otworzenia schroniska dla imigrantów LGBT, do którego mogłoby trafić aż 125 osób.

Próba morderstwa

– Słyszeliśmy wiele historii o dyskryminacji i przestępstwach dokonywanych na przedstawicielach mniejszości seksualnych w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział Stephan Jakel z władz organizacji. – Są przerażeni i żyją w strachu po pobiciach i opluciach. Jedna z takich osób niemal została zamordowana.

W minionym roku Niemcy przyjęły około 1,1 mln uchodźców. Niekontrolowany napływ imigrantów doprowadził do osłabienia pozycji premier Angeli Merkel, która zapewniała, że dla każdego uciekiniera znajdzie się miejsce.

źródło:
Zobacz więcej