Marzenia się spełniają. Messi chce spotkać się z małym Afgańczykiem w koszulce z foliówki

Lionel Messi i jego pięcioletni wielki fan, Murtaza (fot. PAP/EPA/QUIQUE GARCIA/Twitter)

Piłkarski gwiazdor Lionel Messi chce się spotkać z pięcioletnim afgańskim chłopcem, który jest wielkim fanem Argentyńczyka. Murtaza Ahmadi stał się sławny, gdy jego zdjęcie w koszulce Messiego, zrobionej z plastikowej torby w biało-niebieskie paski, obiegło internet.

Miłość fana nie zna granic. Internet szuka chłopca w koszulce Messiego zrobionej z reklamówki

Serca internautów podbiło zdjęcie chłopca, który ma na sobie zrobioną z plastikowej torby koszulkę Messiego. Wszyscy szukają malca, by podarować mu...

zobacz więcej

Rodzina Murtazy to rolnicy. Mieszkają w małej wiosce niedaleko Kabulu. Ojciec Murtazy mówi, że są tak biedni, że nie mogli pozwolić sobie, by kupić chłopcu replikę koszulki Messiego. Dodał, że Murtaza ma do zabawy tylko dziurawą piłkę.

Mały bohater mediów

15-letni brat chłopczyka, Homayoun, zaimprowizował dla malucha koszulkę z reklamówki, a potem zrobił mu w niej zdjęcie, które wrzucił na Facebooka. Zdjęcie, na którym Murtaza ubrany w koszulkę, stoi tyłem, przechodziło z portalu na portal, aż stało się słynne na cały świat. Internauci zaangażowali się w poszukiwanie chłopca. Początkowo przypuszczano, że może to być mały Irakijczyk.

Najsłynniejszy fan Messiego odnaleziony. To chłopczyk z afgańskiej wioski

Udało się rozwikłać tajemnicę małego fana Leo Messiego. Zdjęcie chłopczyka w koszulce piłkarza, zrobionej z plastikowej reklamówki, obiegło cały...

zobacz więcej

Przygotowania do podróży

Afgańska Federacja Piłkarska ogłosiła, że Messi skontaktował się z jej działaczami, by jak najszybciej zorganizowali spotkanie z Murtazą. Do spotkania dojdzie w Barcelonie, najpewniej gwiazdor spotka się z kibicem na stadionie Camp Nou.

Za czasów rządów talibów w Afganistanie nikt sportu nie uprawiał. Piłkarski stadion w Kabulu zamieniono w miejsce egzekucji. Teraz sytuacja bardzo powoli się zmienia. Najpopularniejsze w tym zniszczonym wieloletnią wojną domową kraju są piłka nożna oraz krykiet.

źródło:
Zobacz więcej