SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Przybywa zakażonych wirusem świńskiej grypy. Leczy się 13 pacjentów

Do 13 wzrosła liczba pacjentów z wirusem świńskiej grypy AH1N1. 11 osób leczy się w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Od wtorku w rzeszowskim szpitalu klinicznym przebywało dziewięciu zakażonych pacjentów. Siedem osób jest już w domach, dwie pozostają na oddziale.

Świńska grypa zabija na Ukrainie. Już 51 ofiar wirusa

Na Ukrainie 51 osób zmarło z powodu powikłań po grypie, jednak na razie nie można mówić o epidemii. Dominuje grypa wywołana przez wirus H1N1, znany...

zobacz więcej

Wirus pojawił się wcześniej w województwie warmińsko- mazurskim. Badania laboratoryjne wykazały, że chora jest kobieta , ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Świńska grypa jest znana od pięciu lat. Największe zagrożenie stanowi dla osób, które ją zignorowały i nie rozpoczęły leczenia odpowiednio wcześnie. Powikłania mogą być śmiertelne, choroba może doprowadzić do zapalenia mięśnia sercowego czy płuc.

Na Ukrainie z powodu epidemii grypy zmarło w ostatnich tygodniach co najmniej 155 osób. W rosyjskim Obwodzie Kaliningradzkim zamknięto szkoły, a w Petersburgu obowiązują wzmocnione środki bezpieczeństwa.

źródło:
Zobacz więcej