Polskie filmy docenione w Sundance. Dwie nagrody dla produkcji znad Wisły

„Córki dancingu” dostały Nagrodę Specjalną za „unikalną wizję i design” (fot. Materiały prasowe)

Filmy „Wszystkie nieprzespane noce” i „Córki dancingu” zostały nagrodzone w sobotę na festiwalu kina niezależnego w amerykańskim Sundance. Główną nagrodę festiwalu zdobył obraz reżysera Nate'a Parkera „The birth of a nation”, opowiadający o XIX-wiecznym buncie amerykańskich niewolników w Wirginii.

„Różnorodność ma swe źródło w niezależności”. Polskie filmy na festiwalu Sundance

Ruszył jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego, czyli Sundance w Park City w stanie Utah. W konkursie głównym jest polski film „Córki...

zobacz więcej

Dokument Michała Marczaka „Wszystkie nieprzespane noce” uhonorowano za najlepszą reżyserię filmu dokumentalnego spoza USA. To polsko-brytyjska koprodukcja, będąca portretem współczesnych dwudziestolatków.

„Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej uhonorowano Nagrodą Specjalną za „unikalną wizję i design”. To debiutancki film reżyserki, który wyróżniono także na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni. „Córki dancingu” to opowieść o dziewczynach-syrenach, które próbują się odnaleźć w świecie warszawskich dancingów lat 80. Jak pisała w recenzji dla tvp.info Beata Zatońska, film Smoczyńskiej to „odświeżający mix musicalu, horroru i inicjacyjnej baśni”.

źródło:
Zobacz więcej