Woli Polskę od Niemiec i uwielbia pierogi ruskie. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Kerber

Angelique Kerber najlepiej się czuje w podpoznańskim Puszczykowie (fot. PAP/EPA/MAST IRHAM)

Wprawdzie Agnieszka Radwańska znów nie zdołała wygrać turnieju wielkoszlemowego, ale dokonała tego mająca polskie korzenie Angelique Kerber, która w finale Australian Open wygrała z pogromczynią „Isi” Sereną Williams. Warto przybliżyć sylwetkę tej niezwykle sympatycznej zawodniczki, mieszkającej na co dzień w podpoznańskim Puszczykowie i trenującej na kortach wybudowanych przez jej dziadka.

Sensacja w finale Australian Open! Kerber pokonała Williams

Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber pokonała 6:4, 3:6, 6:4 broniącą tytułu Serenę Williams. Dla 28-letniej Niemki to pierwszy...

zobacz więcej

Angelique urodziła się 18 stycznia 1988 roku w Bremie. Jej ojcem jest Polak Sławomir Kerber, zaś matka, Beata, jest Niemką. Ma siostrę Jessicę.

Mówi w trzech językach – po niemiecku, polsku i angielsku.

Mieszka w Puszczykowie, leżącym około 15 kilometrów od centrum Poznania. Jej największymi kibicami są dziadkowie. Dziadek pan Janusz Rzeźnik specjalnie dla niej wybudował kompleks kortów, które nazwał „Angie”. Działa w nich też akademia tenisowa imienia Angelique Kerber.

Jej ulubiona potrawa to pierogi ruskie.

Uwielbia pływanie, piłkę nożną, wyścigi Formuły 1, łyżwiarstwo figurowe, piłkę ręczną. Wolny czas najchętniej spędza robiąc zakupy lub spotykając się ze znajomymi. Jej ulubione aktorki to Julia Roberts, Cameron Diaz i Reese Witherspoon. Jej tenisowa idolka to Steffi Graf.

Przyjaźni się z Agnieszką Radwańską. Obie mają słabość do toreb.

Mierzy 173 cm i jest leworęczna.

W tenisa zaczęła grać w wieku 3 lat, ale wielkich sukcesów w turniejach juniorskim w przeciwieństwie do Radwańskiej nie odnosiła. Pierwsze poważne zawody wygrała dopiero w wieku 15 lat. Po tym triumfie przeszła na zawodowstwo.

Pierwszym turniejem niższej rangi ITF, w którym doszła do finału, był Warsaw Open w 2004 roku. Przegrała wówczas z Martą Domachowską. Pierwszym turniej ITF, który wygrała, był natomiast w Opolu, do którego dostała się przez kwalifikacje.

W Wielkim Szlemie zadebiutowała w 2007 roku. W pierwszej rundzie French Open przegrała jednak z Jeleną Dementiewą.

Jej najwyższe miejsce w rankingu WTA to 5 (22 października 2012 roku). Obecnie zajmuje 6. lokatę. Jedynką niezmiennie jest Serena Williams.

Dotąd jeszcze nigdy nie awansowała do finału turnieju wielkoszlemowego. Dwukrotnie grała w półfinale – w US Open w 2011 roku i Wimbledonie w 2012 roku.

Łącznie wygrała 8 turniejów rangi WTA (łącznie z sobotnim tryumfem w Australian Open; pierwszy wygrała w Paryżu w lutym 2012 roku) i 11 rangi ITF.

W karierze zarobiła ponad 13 milionów dolarów.

Angelique Kerber wygrała swój pierwszy turniej wielkoszlemowy (fot. PAP/EPA/LYNN BO BO)

źródło:
Zobacz więcej