RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Schetyna spotkał się z Petru. „Będziemy współpracować nie z przymusu, ale z przekonania”

Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru mają współpracować jako liderzy partii opozycyjnych (fot. PAP/Leszek Szymański)
Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru mają współpracować jako liderzy partii opozycyjnych (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

– Będziemy współpracować. To jest potrzebne, żeby mieć pewność, że opozycja potrafi mówić jednym głosem – powiedział nowy szef PO Grzegorz Schetyna po spotkaniu z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru. – Takie są oczekiwania naszych wyborców i będziemy to robić nie z przymusu, ale z przekonania – zaznaczył.

„PO jak krążownik, Nowoczesna jak mały kuter. Gdy krążownik się rozpędzi, będzie widać, kto jest liderem opozycji”

– Współpracujemy z Ryszardem Petru, z Nowoczesną, staramy się wyciągać rękę i tworzyć blok opozycji wobec tego, co robi PiS – mówił w programie...

zobacz więcej

Podczas spotkania z dziennikarzami Schetyna wyjaśnił, że spotkanie z Petru dotyczyło między innymi strategii współpracy obu partii w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i „rozwiązania problemów wynikających z polityki PiS i prezydenta”.

Politycy mieli też poruszyć kwestię współpracy w Europie: możliwych wspólnych aktywności i stanowiska w sprawie Komisji Weneckiej, która w marcu ma wydać opinię w sprawie zmian w ustawie o TK. – Umówiliśmy się na dalsze konsultacje – podkreślił Schetyna.

Szef PO stwierdził, że z Petru nie rozmawiali o wspólnych listy Platformy i Nowoczesnej w wyborach. Wyjaśnił, że wybory samorządowe odbędą się dopiero za 2,5 roku, a parlamentarne – za 3,5 roku. – Dużo się jeszcze zmieni do tego czasu – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej