RAPORT

Pogarda

LOT ma nowego prezesa. Na czele spółki stanął Rafał Milczarski

Rafała Milczarskiego ma bogate doświadczenie w branży transportowej (fot.wikipedia.org)
Rafała Milczarskiego ma bogate doświadczenie w branży transportowej (fot.wikipedia.org)

Najnowsze

Popularne

Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego – podał polski przewoźnik. Rada powołała także Borysa Butę na członka zarządu ds. operacyjnych. Z firmą żegna się p.o. prezesa i członek zarządu ds. handlowych Marcin Celejewski.

Odwołany z PKP, powołany do LOT-u. Marcin Celejewski na stanowisku p.o. prezesa

W związku z rezygnacją z końcem sierpnia Sebastiana Mikosza z funkcji prezesa zarządu PLL LOT S.A., Rada Nadzorcza spółki zdecydowała o powierzeniu...

zobacz więcej

RN LOT-u dodała w czwartkowym komunikacie, że postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowego zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

Rada powołując nowego prezesa spółki, zdecydowała o odwołaniu Marcina Celejewskiego, który był członkiem zarządu ds. handlowych, a od sierpnia 2015 roku pełnił też obowiązki prezesa LOT (po rezygnacji Sebastiana Mikosza). Odwołano też członka zarządu ds. korporacyjnych Monikę Kiełtykę-Michnę.

Rozmowy z kandydatami trwały od środy. Jak informował PAP polski przewoźnik, na wszystkie trzy stanowiska do rady nadzorczej spółki trafiło ok. 30 zgłoszeń.

LOT walczy o Daleki Wschód. Pierwszy samolot polskiego przewoźnika poleciał do Tokio

Inauguracja nowego połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT - Warszawa-Tokio miała miejsce w środę. Loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu. To...

zobacz więcej

Studiował w Anglii

Nowy prezes LOT ukończył wydział ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Podczas studiów odbywał praktyki między innymi w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Jak zapewnia spółka, ma bogate, międzynarodowe doświadczenie w branży transportowej. Po studiach pracował w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited z Wielkiej Brytanii.

Milczarski współtworzył Kolej Bałtycką S.A., jednego z pierwszych prywatnych kolejowych przewoźników towarów w Polsce. W 2005 roku wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL - towarowego przewoźnika kolejowego. Jest też założycielem i byłym prezesem Freightliner DE, niemieckiej spółki zależnej Freightliner PL oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Milczarski jest żonaty i ma trójkę dzieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej