„Postaramy się odbudować zaufanie”. Neumann o „klubach obywatelskich” Platformy

– Chcemy zbudować płaszczyznę wymiany uwag – mówił w programie „Gość poranka” TVP Info Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO. Platforma zamierza tworzyć w powiatach kluby obywatelskie, będące „miejscem debat”. Neumann wyjaśnił, że Polakom brakuje takich inicjatyw, a jedynym miejscem, gdzie mogą wyrazić swoje opinie na temat sytuacji w kraju, jest ulica.

Schetyna w TVP Info: jestem długodystansowcem. Zostałem szefem, bo lubię wyzwania

zobacz więcej

– Sposobem na rozwiązanie problemów jest słuchanie ludzi. Premier Szydło tego nie robi – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Sławomir Neumann.

Poseł PO zapewnił, że Platforma będzie starała się odbudować zaufanie Polaków m.in. poprzez stworzenie 400 klubów obywatelskich. Mają być one „miejscem debat” i powstaną w każdym powiecie w Polsce.

– Chcemy zbudować płaszczyznę wymiany uwag – powiedział Neumann. Dodał, że jedynym miejscem, gdzie obecnie Polacy mogą wyrazić swoje opinie na temat sytuacji w kraju, jest ulica. – Nasze zadanie to głośno mówić o psuciu państwa – powiedział polityk.

Kaczyński postawi Tuska przed Trybunałem Stanu? B. premier miałby odpowiedzieć za Smoleńsk

Po zakończeniu kadencji w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk może stanąć przed Trybunałem Stanu. Doprowadzić do tego chce Prawo...

zobacz więcej

„Zupełnie nowa formacja”

Sławomir Neumann zapewnił, że Platforma Obywatelska pod przewodnictwem Grzegorza Schetyna będzie zupełnie nową formacją. – To nowy projekt, który będziemy razem budować – mówił. Podkreślił, że Platforma nie zamierza tracić czasu na „szukanie rozliczeń”.

Gość TVP Info zaznaczył, że we władzach PO znajdzie się miejsce m.in. dla byłej premier Ewy Kopacz. – Będzie miała poważne miejsce w zarządzie – powiedział Neumann. Zapewnił, że w szeregach formacji jest również miejsce dla Donalda Tuska, gdyby zamierzał wrócić do PO. Jednocześnie uznał, że jest przekonany, że Tusk „będzie szefem Rady Europejskiej w następnej kadencji”.
Obejrzyj cały program: „Po przecinku”

źródło:
Zobacz więcej