RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjanci będą pilnować… basenów. Boją się ataków „młodych mężczyzn” na kobiety

Według policji w ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba przypadków ataków na kobiety (fot. Wikipedia/CC)

Szwedzka policja dostała zadanie pilnowania porządku na basenach. To reakcja na rosnącą liczbę skarg na przypadki molestowania kobiet, których dokonują „młodzi mężczyźni”. Nie podano, czy chodzi o migrantów. Wcześniej zakaz korzystania z basenów przez uchodźców wprowadziły władze jednego z niemieckich miast.

Uchodźcy z zakazem wstępu na basen. Kobiety skarżyły się na napastowanie

Władze niemieckiego miasta Bornheim zabroniły mieszkańcom miejscowego ośrodka dla uchodźców korzystania z pobliskiego basenu – podaje BBC. Jak...

zobacz więcej

Skargi zgłaszali głównie rodzice nastoletnich dziewczyn – informuje agencja Associated Press, powołując się na rzecznika policji w stolicy Szwecji Kjella Lindgrena.

Nie chciał on jednak podać szczegółów dotyczących osób podejrzanych o molestowanie. Zdradził jedynie, że większość z nich to młodzi mężczyźni i chłopcy. Wcześniej policja informowała, że odnotowała w ostatnim czasie znaczny wzrost liczby doniesień o przypadkach molestowania seksualnego kobiet przez mężczyzn z zagranicy.

Osobne kąpiele

Lindgren dodał, że funkcjonariusze zostaną wysłani m.in. na największy basen stolicy - Eriksdalsbadet. Wcześniej zarządzający tym miejscem podjęli decyzję o osobnych kąpielach z masażami (np. jacuzzi) dla kobiet i mężczyzn. Była to reakcja na skargi kobiet i dziewczyn, które miały być molestowane pod wodą.

Szwecja przyjęła w 2015 roku ponad 160 tys. uchodźców, z czego aż ok. 35 tys. dzieci i nastolatków nie mających opiekunów.

Nie tylko Szwedzi mają problem z zapewnieniem bezpieczeństwa na basenach. Władze miasta Bornheim pod Kolonią zabroniły mieszkańcom lokalnego ośrodka dla uchodźców chodzenia na miejscowy basen. Powodem były skargi kobiet na ich zachowanie: mieli być agresywni i w niewybredny sposób proponować seks.

źródło:

Zobacz więcej