RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jeleń kilka dni walczył z wnykami. Uratował go myśliwy [FILM]

Wnyki mocno poraniły jelenia (fot. YT/Daniel Pan)
Wnyki mocno poraniły jelenia (fot. YT/Daniel Pan)

Nawet pięć dni mógł spędzić uwięziony w poczwórnych wnykach zastawionych przez kłusowników ośmioletni jeleń. Wycieńczone zwierzę uratował myśliwy w lesie w okolicach Cewic koło Lęborka (woj. pomorskie).

Walczące jelenie splątały się porożami. Jeden padł, drugiego ocalili myśliwi [FILM]

zobacz więcej

Myśliwy Janusz Rybicki z koła łowieckiego Cietrzew został poproszony o interwencję przez mieszkańców pobliskiej wsi. Podczas wyplątywania jelenia pomagało mu kilka osób. Operacja była niezwykle delikatna, zwierzę było przestraszone i ranne

– Na początku zwierzę trochę mnie atakowało, ale potem chyba zrozumiało, że chcę pomóc. Udało mi się przeciąć cztery pętle linki na racicy szczypcami do metalu. Wnyki zdjąłem, uwolnione zwierzę jeszcze chwilę z nami postało, ale po chwili pobiegło do lasu. Miało wyraźnie poranione nogi, czyli badyle, to typowe rany dla kłusowniczych wnyk – opowiadał Radiu Gdańsk.

Kłusownicy czekali

– Szacuję, że jeleń był zaplątany we wnyki od czterech do pięciu dni, bo pozjadał i stratował wszystko w promieniu pięciu metrów – relacjonował Rybicki. Myśliwy wyjaśnił, że w ciągu najbliższych kilku dni zwierzę osłabłoby do reszty. Wówczas kłusownicy by je zabili.

Uratowany jeleń jest ósmakiem, ma bowiem po cztery odnogi na każdej stronie poroża.

źródło:
Zobacz więcej