RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowy szef SLD: Zacznę od podstaw, będę wykonywał ukłony. Musimy stanąć w jednym szeregu

– Zacznę od podstaw. Przede wszystkim musimy wypracować w ramach SLD jedno zdanie. Musimy uporządkować sprawy wewnętrzne. Musimy doprowadzić do szybkich rozmów z innymi partnerami na lewicy. (…) Wszyscy powinni stanąć obok siebie, ale w jednym szeregu – powiedział Włodzimierz Czarzasty, nowy szef SLD w programie „Polityka przy kawie” TVP1.

W sobotę kongres SLD wybrał na szefa partii Włodzimierza Czarzastego, dotychczasowego szefa struktur na Mazowszu. Uzyskał on 428 głosów, podczas gdy były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich – 305. Nowy przewodniczący zastąpi Leszka Millera, który pełnił tę funkcję od grudnia 2011 r.

teraz odtwarzane
Czarzasty: Mam 55 lat. Wiem kiedy przyjdą bizony i jeszcze potrafię rzucić dzidą

Czarzasty nowym szefem SLD. Apeluje do innych partii: Opanujcie się! Nie dzielcie społeczeństwa!

Nowy przewodniczący SLD zwrócił się w pierwszym przemówieniu do innych partii. – Podziały, które są w Polsce, są wprowadzone przez polską prawicę...

zobacz więcej

Włodzimierz Czarzasty zamierza zjednoczyć pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej środowiska lewicowe.

– Będę wykonywał ukłony, a także będę prowadził rozsądne rozmowy. Zarówno środowisko lewicy skupione wokół„Gazety Wyborczej”, „Krytyki Politycznej”, pana Zandberga, SLD i innych struktur lewicowych mają bardzo podobne albo takie same poglądy na to, co dzieje się w naszym kraju w tej chwili. (…) Jak przyjdą źli, a niestety złych jest coraz więcej, to będziemy w tym samym pokoju i będą na nas pluć te same osoby – mówił Czarzasty.

„Wiem kiedy przyjdą bizony i jeszcze potrafię rzucić dzidą”

Nowy szef SLD jest też przekonany, że posiada odpowiednie cechy, które pozwolą mu odbudować pozycję Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Lubię czytać książki. Ameryka Północna. Indianie. Rada starszych, to są ci, którzy wiedzą, kiedy bizony przyjdą. Młodzi wojownicy, to są ci, którzy, jak przyjdą bizony, to wiedzą jak rzucić w nie dzidą. Ja mam 55 lat. Wiem kiedy przyjdą bizony i jeszcze potrafię rzucić dzidą – przekonywał Czarzasty.


Zobacz cały program „Polityka przy kawie” TVP1

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej