RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

1400 zgłoszeń w sprawie sylwestrowych napaści w Niemczech. Dziennikarze dotarli do tajnego raportu policji

Skala sylwestrowych napaści na kobiety w Niemczech jest większa niż dotychczas podawano. Dziennikarze ustalili, że przypadki kradzieży i molestowania odnotowano łącznie w dwunastu niemieckich landach. Prawie połowa napadów miała charakter seksualny. Według policji sprawcy to w większości młodzi mężczyźni, których wygląd wskazuje na pochodzenie z krajów arabskich.

Niemcy potwierdzają: uchodźcy wśród poszukiwanych za napaści na kobiety w Kolonii

Niemieckie służby ustaliły tożsamość 31 mężczyzn, którzy w sylwestra atakowali, molestowali i okradali młode kobiety w Kolonii. Jak podał rzecznik...

zobacz więcej

Gazeta „Sueddeutsche Zeitung”, a także stacje WDR i NDR dotarły do tajnego raportu niemieckiej policji. Wynika z niego, że napady na tle rabunkowym i seksualnym miały miejsce w sylwestra nie tylko w landach Nadrenia Północna-Westfalia i Hamburg, o czym wiadomo było od początku, ale też w dziesięciu innych krajach związkowych. Na przykład w Hesji odnotowano 31 takich przypadków. W Bawarii – 27, a w Badenii-Wirtembergii – 25.

Najczęściej popełnianymi wykroczeniami były kradzieże oraz przestępstwa seksualne. Autorzy raportu są zdania, że w większości przypadków nie ma przesłanek wskazujących na to, iż napaści były wcześniej zaplanowane. Nie stwierdzono także powiązań ze zorganizowaną przestępczością. Większość sprawców pochodzi z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

1400 zgłoszeń

W skali całego kraju chodzi o około 1400 zgłoszonych incydentów, z czego ponad tysiąc dotyczy samej Nadrenii Północnej-Westfalii. Prawie połowa wszystkich napadów miała charakter seksualny. Według policji sprawcy to w większości młodzi mężczyźni, których wygląd wskazuje na pochodzenie z krajów arabskich.

Sylwester w Kolonii

W noc sylwestrową przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Grupki mężczyzn tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej