Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„BUW dla sów” i „BUŁa do północy”. Przed sesją nocne zakuwanie w bibliotekach

Akcja skierowana jest do miłośników nocnej nauki (fot.arch. PAP/Jakub Kamiński)

Odliczanie do sesji zimowej czas zacząć. Nie wszyscy studenci chętnie odwiedzają biblioteki, ale przed egzaminami to właśnie tam najczęściej można ich spotkać. W nauce ma pomóc akcja Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – do 6 lutego z tej placówki można korzystać aż do godz. 5 rano. „Nocne zakuwanie” organizuje też Uniwersytet Łódzki.

Biegiem do bibliotek. Rusza pierwszy nocny maraton czytelniczy

Wspólne czytanie, pokazy filmów i warsztaty wieczorowo-nocną porą. Ponad pół tysiąca bibliotek publicznych i szkolnych w całej Polsce otworzy drzwi...

zobacz więcej

Akcję „BUW dla sów” po raz pierwszy zorganizowano 11 lat temu i od razu okazała się strzałem w dziesiątkę. Co noc w czasie sesji z czytelni przy ul. Dobrej w Warszawie korzystają setki osób.

Biblioteka otwierana jest codziennie o godz. 9. Wyjątkiem są niedziele, kiedy to czytelnicy wpuszczani są o 15. Zamykana jest o 5 rano, gdy jeżdżą już pierwsze dzienne autobusy, z wyjątkiem sobót (zamknięcie o godz. 21) i niedziel (zamknięcie o godz. 20).

Gotowi na #nocnezakuwanie? :) #BUWdlasów rusza właśnie dzisiaj![A na zdjęciu ubiegłoroczna akcja, sesja letnia - ktoś się rozpoznaje? ;) Fot. z zasobów BUW]

Posted by Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie on 18 stycznia 2016


Do godz. 21 działają wypożyczalnia i magazyn, jednak dłużej korzystać można z wypożyczonych już książek oraz z czytelni ogólnej, czytelni czasopism bieżących i mikroform, książek w wolnym dostępie oraz informatorium. Warto pamiętać, że akcja „BUW dla sów” skierowana jest wyłącznie do posiadaczy ważnych kart bibliotecznych i potrwa do 6 lutego.

Zakochany student w peruce i spódnicy próbował zdać egzamin za swoją dziewczynę. „To było takie romantyczne”

Grzywnę w wysokości ośmiu tysięcy złotych (po przeliczeniu na zł) nałożyły władze uczelni na 20-latka z Kazachstanu, który w peruce i spódnicy...

zobacz więcej

Łódź też ma swoją akcję

Z kolei w Łodzi od 11 stycznia trwa akcja pod nazwą „BUŁa do północy doda sesji mocy”. W jej ramach Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 8-24.

Nocne ułatwienia dla studentów „zakuwających” do egzaminów Uniwersytet Łódzki wprowadził już po raz ósmy. Z poprzedniej edycji akcji skorzystało 2200 osób, które przejrzały prawie 4 tysiące książek. W tym roku akcja potrwa do 22 stycznia.

Dzień dobry, czyli dzisiaj zakuwania ciąg dalszy? ;-)#buładopółnocy #nocnezakuwanie

Posted by Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego on 19 stycznia 2016
To już 11. edycja akcji „BUW dla sów” (fot. buw.uw.edu.pl)

źródło:
Zobacz więcej