RAPORT

Pogarda

„BUW dla sów” i „BUŁa do północy”. Przed sesją nocne zakuwanie w bibliotekach

Akcja skierowana jest do miłośników nocnej nauki (fot.arch. PAP/Jakub Kamiński)
Akcja skierowana jest do miłośników nocnej nauki (fot.arch. PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

Odliczanie do sesji zimowej czas zacząć. Nie wszyscy studenci chętnie odwiedzają biblioteki, ale przed egzaminami to właśnie tam najczęściej można ich spotkać. W nauce ma pomóc akcja Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – do 6 lutego z tej placówki można korzystać aż do godz. 5 rano. „Nocne zakuwanie” organizuje też Uniwersytet Łódzki.

Biegiem do bibliotek. Rusza pierwszy nocny maraton czytelniczy

Wspólne czytanie, pokazy filmów i warsztaty wieczorowo-nocną porą. Ponad pół tysiąca bibliotek publicznych i szkolnych w całej Polsce otworzy drzwi...

zobacz więcej

Akcję „BUW dla sów” po raz pierwszy zorganizowano 11 lat temu i od razu okazała się strzałem w dziesiątkę. Co noc w czasie sesji z czytelni przy ul. Dobrej w Warszawie korzystają setki osób.

Biblioteka otwierana jest codziennie o godz. 9. Wyjątkiem są niedziele, kiedy to czytelnicy wpuszczani są o 15. Zamykana jest o 5 rano, gdy jeżdżą już pierwsze dzienne autobusy, z wyjątkiem sobót (zamknięcie o godz. 21) i niedziel (zamknięcie o godz. 20).

Gotowi na #nocnezakuwanie? :) #BUWdlasów rusza właśnie dzisiaj![A na zdjęciu ubiegłoroczna akcja, sesja letnia - ktoś się rozpoznaje? ;) Fot. z zasobów BUW]

Posted by Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie on 18 stycznia 2016


Do godz. 21 działają wypożyczalnia i magazyn, jednak dłużej korzystać można z wypożyczonych już książek oraz z czytelni ogólnej, czytelni czasopism bieżących i mikroform, książek w wolnym dostępie oraz informatorium. Warto pamiętać, że akcja „BUW dla sów” skierowana jest wyłącznie do posiadaczy ważnych kart bibliotecznych i potrwa do 6 lutego.

Zakochany student w peruce i spódnicy próbował zdać egzamin za swoją dziewczynę. „To było takie romantyczne”

Grzywnę w wysokości ośmiu tysięcy złotych (po przeliczeniu na zł) nałożyły władze uczelni na 20-latka z Kazachstanu, który w peruce i spódnicy...

zobacz więcej

Łódź też ma swoją akcję

Z kolei w Łodzi od 11 stycznia trwa akcja pod nazwą „BUŁa do północy doda sesji mocy”. W jej ramach Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 8-24.

Nocne ułatwienia dla studentów „zakuwających” do egzaminów Uniwersytet Łódzki wprowadził już po raz ósmy. Z poprzedniej edycji akcji skorzystało 2200 osób, które przejrzały prawie 4 tysiące książek. W tym roku akcja potrwa do 22 stycznia.

Dzień dobry, czyli dzisiaj zakuwania ciąg dalszy? ;-)#buładopółnocy #nocnezakuwanie

Posted by Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego on 19 stycznia 2016
To już 11. edycja akcji „BUW dla sów” (fot. buw.uw.edu.pl)
To już 11. edycja akcji „BUW dla sów” (fot. buw.uw.edu.pl)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej