RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Eksplozje i strzały na uniwersytecie w Pakistanie. Zginęło co najmniej 21 osób

Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach ataku (fot. Twitter)
Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach ataku (fot. Twitter)

Co najmniej 21 osób zginęło w ataku grupy uzbrojonych napastników przeprowadzonym w środę na kampus uniwersytecki w mieście Charsadda w północno-zachodnim Pakistanie. Siły bezpieczeństwa zakończyły operację unieszkodliwienia napastników. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

Barbarzyńska rzeź dzieci w Peszawarze. Obama, Malala i polskie MSZ potępiają atak talibów

Do 141 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wtorkowego ataku talibów na szkołę w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu. Zdecydowana większość...

zobacz więcej

Z kampusu dochodziły odgłosy eksplozji i strzelaniny.

Przedstawiciel lokalnych sił bezpieczeństwa przekazał wcześniej, że w ataku zabitych zostało co najmniej trzech studentów; media informowały także o zabitym profesorze chemii.

Nie sprecyzowano, czy czterech napastników, którzy mieli ponieść śmierć w operacji pakistańskich służb, uwzględniono w bilansie ofiar.

Wcześniej podawano, że 70 proc. studentów zostało uratowanych po ataku na uczelnię.

Około 50 rannych

Pakistańskie stacje telewizyjne relacjonowały na żywo wydarzenia z uniwersytetu Bacza Chan, w mieście Czarsadda, oddalonym ok. 50 km od Peszawaru. Na miejsce skierowano znaczne siły policyjne i wojskowe. Są także karetki pogotowia, rannych do szpitali transportowały śmigłowce. Według telewizji obrażeń w ataku mogło doznać ok. 50 osób.

Bojownicy sforsowali ogrodzenie uniwersytetu, po czym wkroczyli do budynków i otworzyli ogień do studentów i wykładowców w salach wykładowych i akademikach.

Środowy zamach przypomina zdarzenie z grudnia 2014 roku, kiedy bojownicy należący do ugrupowania powiązanego z pakistańskimi talibami zaatakowali szkołę prowadzoną przez armię w Peszawarze. Zginęło wówczas ok. 150 osób, głównie uczniów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej