RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Przemytnicy rozsyłają paczki z niespodzianką. Nielegalny tytoń zamiast kaszy

Nielegalny susz udawał herbatę i kaszę  (fot. Slużba Celna)
Nielegalny susz udawał herbatę i kaszę (fot. Slużba Celna)

Miała być herbata, a był nielegalny tytoń w opakowaniach po kaszy. Przesyłka z „herbatą” szła z Ukrainy do Portugalii, co wydało się celnikom podejrzane. Okazało się, że nos ich nie zawiódł.

Dopalacze w paczkach z Chin. 6 kg syntetycznych narkotyków przyszło do Polski pocztą

Pięć podejrzanych przesyłek wpadło w ręce przemyskich celników podczas kontroli przesyłek pocztowych – dowiedział się portal tvp.info. Biało-szare...

zobacz więcej

Na kontrabandę celnicy natknęli się podczas kontroli w jednej z dębickich firm kurierskich. Ich uwagę przykuła przesyłka z herbatą nadana na Ukrainie, która miała trafić do Portugalii - jedynego kraju w Europie, który ma plantację herbaty.

Tytoń w kaszy

Kontrola paczki ujawniła nielegalną zawartość. Zamiast 27 opakowań herbaty było w niej 6250 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 16,5 kilograma nielegalnego tytoniu. – Susz ukryto w opakowaniach po kaszy oraz innych produktach żywnościowych – wyjaśniła w rozmowie z portalem tvp.info Edyta Chabowska, rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu.

Przemytniczy koktajl, czyli marihuana z marchewką. Celnicy z USA nie dali się oszukać

Amerykańscy celnicy wykazali się czujnością. Nie zwiódł ich niewinnie wyglądający transport świeżej marchewki, który jechał z Meksyku do USA....

zobacz więcej

Amunicja w ciuchach

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą rzeszowscy celnicy. Nie wykluczają, że takich przesyłek jest więcej.

Ich czujność codziennie wystawiana jest na próbę, bo przemytnicy chętnie wykorzystują przesyłki kurierskie i pocztowe jako kanał przerzutowy. Niedawno w Dębicy odkryli amunicję szmuglowaną tą drogą w paczkach z odzieżą i częściami samochodowymi.

(fot. Slużba Celna)
(fot. Slużba Celna)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej