Trzylatek zgwałcony w ośrodku dla uchodźców. Norweska policja wszczęła śledztwo

Policja w Stavanger szuka winnych napaści (fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA)

Norweska policja szuka winnych seksualnej napaści na trzylatka. Chłopiec został zgwałcony w ośrodku dla uchodźców Forus Akuttinnkvartering w mieście Stavanger.

Szwecja: policja zataiła przypadki molestowania przez imigrantów. „Względy polityczne”

Policja w Szwecji ukrywała przypadki molestowania kobiet przez imigrantów podczas młodzieżowego festiwalu w Sztokholmie latem ubiegłego roku –...

zobacz więcej

Do napaści doszło 6 stycznia w ośrodku przejściowym dla migrantów, w którym przebywa obecnie około 800 osób. Po ataku chłopiec trafił do uniwersyteckiego szpitala w Stavanger razem z matką.

„Nie mamy jeszcze podejrzanych”

Sprawą zajęła się policja. – Wszczęliśmy śledztwo w związku z podejrzeniem gwałtu na dziecku. Traktujemy sprawę bardzo poważnie. Na razie nie mamy jeszcze podejrzanych – oświadczył naczelnik lokalnej policji Bjorn Kare Dahl.

Przestępstwo w ośrodku miało miejsce już po wydaniu oświadczenia przez norweskie władze, że ubiegający się o azyl cudzoziemcy spoza Europy będą wysyłani na zajęcia z edukacji zachodnich norm seksualnych. Władze liczą, że szkolenia ograniczą skalę przemocy uchodźców wobec kobiet.

Wolne społeczeństwo

– Nie można narzucać pojedynczego kodu kulturowego, który wskazywałby, jakie zachowania są dobre a jakie złe, ponieważ żyjemy w wolnym społeczeństwie – skrytykowała pomysł władz Linda Hagen z firmy Hero, która prowadzi 40 proc. norweskich ośrodków dla uchodźców. – Musi być tolerancja dla postaw, które mogą wydawać się niemoralne z punktu widzenia tradycyjnych norm – dodała.

Informacja o gwałcie na trzylatku zbiegła się w czasie z doniesieniami, że szwedzka policja ukrywała przypadki napaści seksualnych dokonywanych przez uchodźców podczas młodzieżowego festiwalu muzycznego.

źródło:
Zobacz więcej