RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Migranci ekonomiczni zawracani na granicach. Austria podejmuje zdecydowane działania

W działania ma zaangażować się ministerstwo spraw wewnętrznych oraz służby specjalne (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)
W działania ma zaangażować się ministerstwo spraw wewnętrznych oraz służby specjalne (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Kanclerz Austrii poinformował w wywiadzie dla dziennika „Krone”, że jego kraj będzie „bardziej aktywny na granicach” i zapowiedział, że migranci ekonomiczni będą zawracani. Dodał, że austriackie władze mają w tym celu współpracować z Niemcami.

Austria alarmuje: jesteśmy u kresu. Ostrzega przed rozpadem UE

– W walce ze skutkami napływu imigrantów mój kraj dotarł do kresu możliwości – oświadczyła w niedzielę szefowa MSW Austrii Johanna Mikl-Leitner, na...

zobacz więcej

W wywiadzie dla austriackiego dziennika „Krone” kanclerz Werner Faymann zapowiedział, że migranci ekonomiczni będą zawracani na granicach, aby ograniczyć napływ cudzoziemców. Dodał, że austriackie władze mają w tym celu współpracować z Niemcami.

– Będziemy bardziej aktywni na granicach, niż teraz. Także Niemcy powinni robić więcej – powiedział Faymann. Podkreślił, że trzeba lepiej wykorzystać możliwości prawne, aby oddzielić tych, którzy uciekają przed wojną, od migrantów ekonomicznych.

W działania ma zaangażować się ministerstwo spraw wewnętrznych, obrony, a także służby specjalne. W ubiegłym roku do Austrii przybyło kilkaset tysięcy migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu i Afganistanu. Większość z nich udała się następnie do Niemiec. Około 90 tysięcy zwróciło się jednak o azyl. To trzy razy więcej, niż w 2014 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej