Rusza IX Festiwal Twórczości Żenującej Zacieralia. Kazik, Tymon Tymański i Kuba Sienkiewicz w oparach absurdu

Kazik i Zacier znów na jednej scenie (fot. Konrad Jaraszek)

Warszawski klub Progresja, jak co roku w styczniu, przyciąga fanów muzycznych żartów, dla których przyjście na imprezę w garnku na głowie zawsze jest w dobrym tonie. W piątek i sobotę wystąpi 19 zespołów, zarówno artyści młodzi jak i starzy wyjadacze. Razem z gospodarzem Zacierem na scenie zagra formacja Zuch Kazik.

„Miś” wiecznie żywy, czyli Zacier z Zuchem Kazikiem wspominają przekornie PRL

– Postanowiliśmy, że będziemy czcić upadłą już niegdyś ideę socjalizmu. To żart muzyczny, po prostu rodzaj zabawy. Nie chodzi o zaangażowanie...

zobacz więcej

Tymona Tymańskiego zobaczymy w nowym muzycznym wcieleniu. Dołączył do zespołu Speculum, którego dobrym duchem jest Dr Yry. Ten ostatni udzielał się w niezliczonej ilości projektów związanych z Zacieraliami.

GKS, czyli (Grochowalscy – Korecki – Sienkiewicz) to z kolei festiwalowa propozycja lidera Elektrycznych Gitar. Kuba Sienkiewicz, występując już na festiwalu w nakryciu głowy księżniczki, udowadnia, że konwencja imprezy nie jest mu obca.

Po raz pierwszy na festiwalu zagra Apteka. W gronie specjalnych gości znalazł się również Olaf Deriglasoff. Młode kapele reprezentować będzie m.in. Nocny Kochanek (dawniej Night Mistress), któremu muzycznie blisko do Iron Maiden. Tekstowo panowie pokazują, że mają mnóstwo dystansu do siebie i poczucia humoru.

„Akcja jest szybka i zwarta jak w tureckim thrillerze”

„Doprawdy wielka to hańba i sromota nie być na Zacieraliach, a też wpadka towarzyska i intelektualny odprysk niepowetowany. Festiwal ten zapewni ci ekstatyczne przeżycie dwóch dni twego, nie oszukujmy się, szarego życia” – zapowiedział przed festiwalem Zacier.

„Zespoły grają krótko, bo tylko po 40 minut, każdy ustawia się przez zaledwie minut 10, więc akcja jest szybka i zwarta jak w tureckim thrillerze. W przerwach – filmy, skecze i inne formy sztuki wyzwolonej” – dodał. Program imprezy na profilu Zacieraliów na Facebooku. Początek koncertów każdego dnia o godz. 17.

Zobacz więcej