RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Główny Inspektor Transportu Drogowego odwołany. Dotychczasowego szefa zastąpi rzecznik

Alvin Gajadhur został p.o. Głównym Inspektorem Transportu Drogowego po tym jak odwołano Tomasza Połcia (fot. arch.PAP/Marcin Obara/Leszek Szymański)
Alvin Gajadhur został p.o. Głównym Inspektorem Transportu Drogowego po tym jak odwołano Tomasza Połcia (fot. arch.PAP/Marcin Obara/Leszek Szymański)

Tomasz Połeć został odwołany przez premier Beatę Szydło z funkcji Głównego Inspektora Transportu Drogowego – poinformował resort infrastruktury w komunikacie. Jednocześnie od 5 stycznia p.o. głównym inspektorem został dotychczasowy rzecznik prasowy Inspekcji Alvin Gajadhur.

Stopień generała za ustawę fotoradarową?

Budowa sieci 300 fotoradarów, które do końca roku mają przynieść budżetowi 1,2 mld zł, to jeden z argumentów w przyznaniu stopnia generała policji...

zobacz więcej

Komunikat informujący o zmianach w inspektoracie opublikowano 7 stycznia, jednak, jak wynika z treści – dokonały się one dwa dni wcześniej.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało w czwartek, że na wniosek szefującego mu ministra Andrzeja Adamczyka „premier Beata Szydło odwołała Tomasza Połcia z funkcji Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Jednocześnie z dniem 5 stycznia 2016 r. na p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego został powołany dotychczasowy rzecznik prasowy Inspekcji Alvin Gajadhur”.

Różnica wizji

– Powodem zmiany na stanowisku Głównego Inspektora TD jest różnica wizji, koncepcji i sposobu zarządzania GITD – powiedział minister Adamczyk.

Główny Inspektor Transportu Drogowego jest powoływany i odwoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw transportu, na podstawie art. 53.2 ustawy o transporcie drogowym.

Tomasz połeć pełnił funkcję Głównego Inspektora Transportu Drogowego od 2007 r. Na stanowisko mianował go premier Donald Tusk.

źródło:
Zobacz więcej