RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Niemiecka telewizja przeprasza za brak wiadomości o atakach na kobiety w Kolonii

Niemiecka telewizja publiczna przeprasza za brak wiadomości o atakach na kobiety, których dopuścić się miały grupy osób o „arabskim wyglądzie”. Do masowych napaści o podłożu seksualnym i rabunków doszło w Kolonii i kilku innych miastach w noc sylwestrową.

„Obrzydliwe napaści” seksualne na kobiety w Niemczech. Władze zwołały spotkanie kryzysowe

Grupa ok. 100 mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” zebrała się w noc sylwestrową w okolicach...

zobacz więcej

Informacje o gangach, atakujących kobiety dopiero wczoraj zaczęły intensywniej przebijać się do głównych mediów. Początkowo również policja twierdziła, że nie doszło do żadnych incydentów.

ZDF w oświadczeniu stwierdziła, że brak bieżącej informacji był błędem. Wydawca programu informacyjnego w ZDF zdecydował o przełożeniu materiału o wydarzeniach do czasu przedstawienia oficjalnego stanowiska przez władze i policję w Kolonii.

„Była to jednoznacznie zła ocena sytuacji” – stwierdzono w oświadczeniu opublikowanym na profilu kanału w serwisie Facebook. Część organizacji i polityków oskarżała główne media o zastosowanie autocenzury w sprawie wydarzeń, bo uderzały one w proimigracyjną politykę rządu w Berlinie.

Nacjonaliści 336 razy zaatakowali ośrodki dla uchodźców w Niemczech. „Nowa skala przemocy”

Od początku roku w Niemczech doszło do 336 ataków na ośrodki dla uchodźców – podał we wtorek „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Za większość ataków...

zobacz więcej

Co najmniej jeden gwałt

Prawdziwa skala noworocznych zajść została ujawniona dopiero po kilku dniach. Wczoraj liczba kobiet, które zgłosiły napaść zbliżyła się do setki. Co najmniej jedna z napadniętych została zgwałcona. Według ofiar, grupy imigrantów otaczały je, napastowały seksualnie i okradały.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere podkreślił, że w tej sprawie nie ma miejsca na spekulacje i zaznaczył, że władze muszą wyjaśnić, czy mają do czynienia ze sprawcami pochodzącymi z najnowszej fali migrantów czy żyjącymi tu długo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej