Raport

Epidemia koronawirusa

„Obrzydliwe napaści” seksualne na kobiety w Niemczech. Władze zwołały spotkanie kryzysowe

Grupa ok. 100 mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” zebrała się w noc sylwestrową w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry w Kolonii. Osaczali kobiety, napastowali je, a następnie okradali – informuje policja. Podobne napaści zarejestrowano także w Hamburgu i Stuttgarcie.

Nacjonaliści 336 razy zaatakowali ośrodki dla uchodźców w Niemczech. „Nowa skala przemocy”

Od początku roku w Niemczech doszło do 336 ataków na ośrodki dla uchodźców – podał we wtorek „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Za większość ataków...

zobacz więcej

Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas na Twitterze napisał o „obrzydliwych napaściach” i podkreślił, że sprawcy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Przedstawiciele policji i władz Kolonii w zachodnich Niemczech zebrali się we wtorek na nadzwyczajnym spotkaniu w związku z napaściami seksualnymi, do których doszło w sylwestra.

Osaczali i napastowali kobiety

Spotkanie zwołane przez burmistrz Kolonii Henriette Reker jest poświęcone działaniom, jakie policja powinna podjąć w odpowiedzi na serię incydentów.

Z policyjnych informacji wynika, że grupa ok. 100 mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” zebrała się w noc z 31 grudnia na 1 stycznia w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały.

Zamieszki w Niemczech: pobili się imigranci z Syrii i Afganistanu. „Ruszyli na siebie ze sztachetami z płotów i łóżek”

Osiem osób, w tym kobieta, zostało rannych w sobotę podczas bijatyki, jaka wywiązała się między imigrantami z Syrii i Afganistanu w obozie dla...

zobacz więcej

90 zgłoszeń na policję

Do południa we wtorek na policję wpłynęło ok. 90 zgłoszeń. Komendant okręgowy policji Wolfgang Albers mówił o licznych wykroczeniach na tle seksualnym oraz o jednym przypadku gwałtu.

Rzecznik burmistrz Reker powiedział, że władze miasta „nie mogą i nie chcą pozwolić na powstanie strefy bezprawia” oraz nie pozwolą, by goście przyjeżdżający do Kolonii na karnawałowe uroczystości stawali się celami ataków.

Nie tylko Kolonia

Ataki na młode kobiety (większość ma 18-24 lata) zarejestrowano także w Hamburgu i Stuttgarcie. Także tutaj policja prowadzi dochodzenie w sprawie napaści w noc sylwestrową, jednak skala incydentów jest w tym przypadku znacznie mniejsza - pisze dpa.

„Nowy wymiar zorganizowanej przestępczości”

Na Reeperbahn, głównej ulicy hamburskiej dzielnicy uciech St. Pauli, grupy liczące od 5-6 do 20 mężczyzn „o wyglądzie południowym lub arabskim” okrążały swoje ofiary, napastowały je oraz zabierały im dokumenty, telefony komórkowe i pieniądze. Według policji chodzi o dziewięć przypadków słownej napaści o charakterze seksualnym, rabunku i kradzieży rozbójniczej.

W „Kölner Stadt-Anzeiger” Arnold Plickert , przewodniczący oddziału związku zawodowego niemieckiej policji w landzie Nadrenia Północna-Westfalia zajścia w noc sylwestrową nazwał „nowym wymiarem zorganizowanej przestępczości”. Podkreślił, że wszystko wskazuje na zorganizowany charakter tych zajść.

źródło:
Zobacz więcej