Producent samochodów opatentował sposób na korki. Zdejmujesz tylne koło i... jedziesz na nim dalej

Monocykl ma pozwolić na szybkie przemieszczanie się w centrum miasta (fot. Ford/PatentYogi)

Kilka ruchów pozwoli na zdjęcie tylnego koła samochodu i użycie go jako elektrycznego monocykla - taki patent zastrzegła właśnie firma Ford. Nie wiadomo, czy pomysł doczeka się realizacji.

Każdy rower to stypendium. Student z SGH produkuje bambusowe jednoślady w Afryce

– Naszą misją jest tworzenie rowerów, które zmieniają świat, to może trochę górnolotnie brzmi, ale chcemy tworzyć przedmiot, który daje ludziom...

zobacz więcej

O wynalazku Forda poinformował serwis PatentYogi, który zajmuje się śledzeniem ciekawych patentów, zgłaszanych do amerykańskich urzędów. Motoryzacyjna korporacja zaproponowała, by jedno z tylnych kół samochodu było w rzeczywistości elektrycznym jednokołowym rowerem.

Po zaparkowaniu pojazdu wystarczy użyć hydraulicznego podnośnika i wyjąć koło-monocykl. Dzięki temu dojazd do celu w zakorkowanym centrum miasta mógłby być znacznie szybszy. Monocykl ma być wyposażony w silnik elektryczny oraz prostą kierownicę, hamulce i siodełko. Po powrocie wystarczy przekształcić pojazd z powrotem w zwykłe koło i zamocować do samochodu.

PatentYogi zastrzega: złożenie patentu nie oznacza, że pomysł doczeka się wprowadzenia na rynek. Firmy często zastrzegają swoje wynalazki jedynie po to, by nie ubiegła ich konkurencja.

źródło:
Zobacz więcej