RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aborcja i in vitro na bok. „Są ważniejsze sprawy”. Kościół niezadowolony

Co z tzw. ustawami światopoglądowymi? (fot. flickr.com/Etolane)
Co z tzw. ustawami światopoglądowymi? (fot. flickr.com/Etolane)

PiS nie będzie się w najbliższym czasie zajmować sprawami światopoglądowymi. Kościół jest z tego niezadowolony i chce przynaglić partię – pisze „Gazeta Wyborcza”.

PiS nieco bardziej liberalne wobec in vitro? Zaskakująca deklaracja szefa kampanii

– W ustawie o in vitro zmienione powinny być dwie rzeczy: zabiegi dostępne tylko dla małżeństw i zakaz mrożenia zarodków – mówił w programie „Po...

zobacz więcej

Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że w Episkopacie powstaje plan listu ponaglającego do zaostrzenia ustaw światopoglądowych – zwłaszcza in vitro.

Liczą na PiS

List ma być skierowany do ogółu parlamentarzystów, ale wiadomo, że hierarchowie będą liczyć przede wszystkim na PiS, jako partię rządzącą i mającą przewagę w parlamencie.

Tymczasem PiS, które nie tak dawno chciało kar więzienia dla lekarzy wykonujących zabiegi in vitro, nie kwapi się do forsowania tego pomysłu. - Są ważniejsze sprawy dla społeczeństwa i prostsze do przeprowadzenia dla partii rządzącej – słychać w ugrupowaniu.

Gazeta powołuje się na „ważnego polityka PiS”, który powiedział jej, że nie widzi na razie możliwości ani sprzyjających okoliczności, żeby ruszać aborcję i in vitro.

źródło:
Zobacz więcej