RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gehenna pacjentów w Sandomierzu. Setki osób w kolejce do kardiologa, koczowali kilka dni

W sandomierskiej przychodni pacjenci czekali kilka dni na rozpoczęcie zapisów na 2016 r. (fot. arch. PAP/Wojciech Pacewicz)
W sandomierskiej przychodni pacjenci czekali kilka dni na rozpoczęcie zapisów na 2016 r. (fot. arch. PAP/Wojciech Pacewicz)

Prawie tysiąc osób ustawiło się w poniedziałek w kolejce do rejestracji poradni kardiologicznej w Sandomierzu. Niektórzy pacjenci koczowali przed przychodnią od kilku dni, bo rejestratorka poinformowała ich, że zapisy na 2016 rok będą realizowane od 21 grudnia. Szpital zapewnia że, nic o tym nie wiedział.

Nawet 6 lat w kolejce do lekarza

W przyszłym tygodniu mamy poznać szczegóły planu w sprawie skrócenia kolejek w służbie zdrowia. Dziś Bartosz Arłukowicz ma się w tej sprawie...

zobacz więcej

Pacjenci są zdenerwowani i zmęczeni – donosi „Echo Dnia”. Z usług specjalistycznej poradni kardiologicznej Szpitala Powiatowego w Sandomierzu korzystają przede wszystkim osoby poważnie chore, często starsze. Tymczasem niektórzy w kolejce czekają od dwóch dni. Część z nich przyjechała do Sandomierza z okolic i noc spędziła w aucie.

Pod opieką kardiologów ze szpitala w Sandomierzu znajdują się mieszkańcy trzech powiatów: staszowskiego, opatowskiego i sandomierskiego.

Decyzja rejestratorki

Artur Krop, dyrektor do spraw medycznych Szpital św. Ducha w Sandomierzu poinformował w rozmowie z redakcją „Echa Dnia”, że pracownica szpitala bez porozumienia z władzami placówki samodzielnie zdecydowała, że zapisy do kardiologa na przyszły rok będą się odbywały od 21 grudnia.

Zamknięte przychodnie, zdezorientowani pacjenci. Jak wygląda sytuacja w Waszej okolicy?

„U nas obie przychodnie są nieczynne, a w szpitalu wielkie kolejki” – takie zgłoszenia płyną od Was na platformę Twoje Info. W wielu miejscach...

zobacz więcej

Wszyscy zostaną zapisani

Według Kropa nie było żadnych przeciwwskazań, by rozpocząć rejestrację wcześniej. Tym samym dyrektor zapewnił, że od poniedziałku zapisy będą dokonywane na bieżąco, a wszyscy, którzy oczekują na wizytę u specjalisty, zostaną zarejestrowani.

Rejestratorka zostanie pociągnięta do odpowiedzialności – zapewniają władze szpitala.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej