RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Rozprute sejfy, otwarte szafy”. Weekendowa akcja w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO

Najnowsze

Popularne

Do Centrum Kontrwywiadu NATO weszli w weekend ludzie Antoniego Macierewicza i, forsując zabezpieczenia, dostali się do zamkniętych sejfów oraz szaf – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Ekspert o roszadach w CEK NATO: styl nocnej zmiany fatalny, ale nie zaszkodzi Polsce

– Na pewno nie jest to zamach na instytucję Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Nie jest to także atak na NATO, jak twierdzą niektórzy...

zobacz więcej

W piątek „Wyborcza” napisała o nocnej akcji ludzi Macierewicza w CEK NATO. Według informacji MON, płk. Robert Bala został wskazany na p.o. dyrektora tej instytucji i wprowadzony „do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego”. Czytaj więcej na ten temat.

Następnego dnia, jak podaje „Wyborcza”, w budynku Centrum pojawili się przedstawiciele Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w tym szef SKW Piotr Bączek oraz pełnomocnik MON ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Bartłomiej Misiewicz, a także adwokat Maciej Lew Mirski, który należał do komisji ds. WSI.

Z informacji dziennikarzy gazety wynika, że zburzono ścianę działową i, forsując zabezpieczenia, otwarto sejfy i szafy. Urzędnicy dostali się też do zaplombowanych pokoi.

Odwołany dyrektor CEK NATO płk Krzysztof Dusza ocenił dla „Wyborczej”, że sobotnia akcja była „bezprawna i pozbawiona sensu”. Jego zdaniem można było wezwać pracowników, by zdjęli zabezpieczenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej