RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier Szydło o nocnej akcji żandarmerii w CEK NATO: nie widzę powodu, by robić sensację

Premier Beata Szydło (fot. PAP/Radek Pietruszka/flickr.com/ U.S. Army Europe Images)
Premier Beata Szydło (fot. PAP/Radek Pietruszka/flickr.com/ U.S. Army Europe Images)

Najnowsze

Popularne

– Nie widzę powodu, by w sprawie Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO robić sensację – powiedziała w piątek w Brukseli premier Beata Szydło. Podkreśliła, że przychyla się do opinii NATO, które – jak mówiła – „wydało komunikat, że wszystko jest w jak najlepszym porządku”.

MON o nocnej akcji: wejście do budynku odbyło się pokojowo. Centrum NATO nadal działa

– Nasi słowaccy partnerzy zostali tydzień temu poinformowani, że mamy zamiar wymienić kadrę, która pracuje w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO....

zobacz więcej

– Jest komunikat MON w tej sprawie. Myślę, że zostało wszystko jasno i klarownie również wyjaśnione. To nie jest nic nadzwyczajnego – powiedziała premier na konferencji prasowej po szczycie UE. – Przychylam się do opinii NATO, które wydało komunikat, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nie widzę tutaj zupełnie żadnego powodu do tego, żebyśmy robili z tej sprawy sensację – dodała Beata Szydło.

Nowy dyrektor pod osłoną nocy

Resort obrony narodowej poinformował w nocy, że pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Bartłomiej Misiewicz wprowadził nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Siemoniak: noc to ulubiona pora PiS-u, być może niedługo nie będziemy kładli się spać

– Chyba nie zdarzyło się w historii NATO, żeby kraj członkowski zaatakował placówkę NATO. Przedstawiciele Antoniego Macierewicza wyważyli w nocy...

zobacz więcej

„Centrum nie jest akredytowane przy NATO”

Biuro prasowe Kwatery Głównej NATO w Brukseli, poproszone o reakcję na wydarzenia w tej instytucji, poinformowało, że działania w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu w Polsce to prawa dla polskich władz.

„To sprawa dla polskich władz. Centrum Eksperckie Kontrwywiadu w Polsce nie jest jeszcze akredytowane przy NATO. Generalnie, centra eksperckie są międzynarodowymi ośrodkami badawczymi, które są finansowane i obsadzane krajowo albo przez więcej krajów, i pracują razem z Sojuszem, ale nie są ciałami NATO” – poinformowało biuro prasowe Sojuszu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej