RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja kontra narkotyki. Na Mazowszu zlikwidowano fabrykę i hurtownię amfetaminy

Policja nakryła przestępców w mieszkaniu (fot. Policja)
Policja nakryła przestępców w mieszkaniu (fot. Policja)

Domowe laboratorium amfetaminy zlikwidowali policjanci w jednym mieszkań na warszawskiej Woli. W manufakturze przerabiano na proszek płynną amfetaminę. Dzielenie produkcji narkotyków na kilka laboratoriów to metoda przestępców na maskowanie nielegalnej działalności. Z kolei w Garwolinie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel hurtowymi ilościami amfetaminy.

Stragan z oscypkami i… amfetaminą. Wpadka sprzedawcy z Krupówek

Sprzedawca oscypków z Zakopanego handlował nie tylko regionalnymi specjałami. Na jego stoisku na Krupówkach policjanci znaleźli także amfetaminę i...

zobacz więcej

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową kilka tygodni temu zdobyli operacyjnie informację, że w jednym mieszkań na Woli działa laboratorium amfetaminowe. Z informacji wynikało, że w towar z tej manufaktury zaopatrują się handlarze narkotyków z Woli i Śródmieścia. Amfetamina trafiała zaś do popularnych stołecznych klubach.

Domowa manufaktura

Przed kilkoma dniami policjanci ustalili adres laboratorium. W wytypowanym mieszkaniu zastali 39-letniego Piotra I. Mężczyzna przekonywał, że nic nie wie o żadnej produkcji narkotyków. Jego wyjaśnienia miały niewielką wiarygodność, biorąc pod uwagę to, że w lokalu znaleziono butelki z płynną amfetaminą, odczynniki chemiczne, wypełniacze, naczynia laboratoryjne oraz nagrzewnicę. Dodatkowo w kuchni leżała torba z kilogramem gotowej amfetaminy.

Policjanci uważają, że w mieszkaniu odbywał się ostatni etap produkcji narkotyku. – Od jakiegoś czasu przestępcy coraz częściej dzielą produkcję na kilka niezależnych miejsc. I tak pierwszy etap przeprowadzany jest w jednym laboratorium, drugi w kolejnym, a ostatni w jeszcze jednym. Chodzi o to, żeby zminimalizować ryzyko wpadki i utraty towaru – mówi tvp.info oficer wydziału antynarkotykowego.

Piotr I. usłyszał zarzuty przerabiania znacznej ilości substancji psychotropowej i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Trafił już do aresztu.

50 kilogramów amfetaminy i 10 tysięcy tabletek ecstasy w transporcie wieprzowiny

To jeden z większych przemytów amfetaminy udaremniony przez funkcjonariuszy CBŚP w ostatnich latach. Narkotyki przyjechały do Polski z Holandii....

zobacz więcej

... i mazowieccy hurtownicy

Tymczasem kryminalni z mazowieckiej policji uderzyli w hurtowników narkotykowych, działających w Garwolinie i Mińsku Mazowieckim. Zatrzymano 33-letniego mężczyznę i jego o trzy lata starszego wspólnika. – Pierwszy w okresie od września 2013 r. do 15 grudnia 2015 r. wprowadził do obrotu ponad 20 kilogramów narkotyku o łącznej wartości ponad 200 tys. zł. Drugi jest podejrzewany o wprowadzenie do obrotu 10 kilogramów o wartości prawie 100 tys. zł – mówi asp. sztab. Marek Kapusta z komendy wojewódzkiej w Radomiu.

Policja zapowiada kolejne zatrzymania.

źródło:
Zobacz więcej