Barbara Falandysz nie żyje. Prawniczka przegrała walkę z rakiem

Nie żyje Barbara Falandysz (fot. Marcin Sochacki/TVP)

Nie żyje prawniczka Barbara Falandysz. Przegrała walkę z rakiem. Przed rokiem w rozmowie z portalem tvp.info wspominała swojego męża.

Chciał być jak bohaterowie westernów

– Różni ludzie po latach mówią mi jak był niesamowity. Kiedyś jedna pani, nauczycielka z liceum Batorego, powiedziała mi, że miała okazję rozmawiać...

zobacz więcej

– Był współtwórcą konstytucji – opowiadała Marcie Kawczyńskiej o profesorze Lechu Falandyszu.

– Niezwykle miło mi się zrobiło, gdy teraz przy okazji sprawy amnestii i wypuszczenia z więzień ludzi skazanych na karę śmierci, okazało się, że mój mąż ostrzegał przed tym. Tak naprawdę to było zadanie pionu penitencjarnego, dopilnować ludzkiego inwentarza, kto przebywa w tych więzieniach i zgłosić taki problem - tłumaczyła prawniczka.

- Okazało się, że mój mąż, który był kryminologiem i karnistą, w ogóle o tym nie zapomniał. Ostrzegał, proponował inne rozwiązania, niestety senatorowie tak strasznie uważali, że wszystko, co się odbywało za komuny było złe, uznali, że widocznie wszystkie wyroki sadów były błędne i doprowadzili do tej sytuacji, która jest obecnie. Tutaj nagle się okazało, że profesor też o takich rzeczach myślał – powiedziała portalowi tvp.info Barbara Falandysz.

źródło:
Zobacz więcej