Szwecja: dwaj terroryści skazani na dożywocie. Pojechali do Syrii walczyć po stronie PI i dokonywali brutalnych zabójstw

Mężczyźni wzięli udział w brutalnym morderstwie pracowników firmy naftowej (fot. Twitter/FenMorgana)

Dwóch obywateli Szwecji usłyszało w poniedziałek wyroki dożywotniego więzienia za pomoc w egzekucjach dwóch pracowników syryjskiej kompanii naftowej. Mężczyźni obcięli swoim ofiarom głowy, uwieczniając kaźń na filmie.

Francja walczy z islamskimi ekstremistami. Policja zamknęła trzy radykalne meczety

Ponad 2,2 tys. akcji przeprowadziły francuskie służby po zamachach w Paryżu – poinformował w środę minister spraw wewnętrznych Francji Bernard...

zobacz więcej

32-letni Hassan Al-Mandlawi i 30-letni Al Amin Sultan, którzy przyjechali do Szwecji jako uchodźcy z Iraku i Etiopii w latach 80. i 90., wiosną 2013 roku pojechali do Syrii, aby przyłączyć się do wojny, i przystąpili do jednego z islamskich ugrupowań terrorystycznych.

Makabryczne nagranie

Podczas przeszukania w domu Al Amina Sultana znaleziono czytnik pamięci USB, na którym nagrana była egzekucja dwóch osób w Syrii przez obcięcie głowy. Widoczni w materiale wideo obaj skazani wyrażają po szwedzku radość z powodu dekapitacji i podrzucają do góry ściętą głowę. Ofiary to porwani z Aleppo pracownicy syryjskiej państwowej kompanii naftowej.

Skazani zaprzeczali udziałowi w egzekucji w Syrii i zapowiedzieli apelację. Wyrok dożywotniego więzienia w Szwecji oznacza minimum 20-25 lat więzienia.

Według szwedzkiej służby bezpieczeństwa do organizacji terrorystycznych w Syrii i Iraku przyłączyło się od 2012 roku około 280 Szwedów, a ok. 115 z nich wróciło do kraju.

źródło:

Zobacz więcej