RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Takie wypowiedzi są nie do przyjęcia”. Beata Szydło oczekuje przeprosin od szefa PE Martina Schulza

– Oczekuję, że pan Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę – premier Beata Szydło odniosła się do opinii szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, który stwierdził, że wydarzenia w Polsce mają „charakter zamachu stanu”.

Sytuacja w Polsce ma charakter zamachu stanu? Schulz: będziemy o tym dyskutować w PE

– Wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu – powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w poniedziałek w wywiadzie...

zobacz więcej

Schulz powiedział to w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk. Jak dodał, sytuacja w Polsce będzie przedmiotem dyskusji w europarlamencie.

„To nie do przyjęcia”

– Pan minister spraw zagranicznych Waszczykowski podjął już działania, domagając się od naszego ambasadora w UE, żeby porozmawiał z panem przewodniczącym Schulzem. Dla mnie takie wypowiedzi – a nie jest to pierwsza taka wypowiedź w takim tonie i w takim charakterze pana przewodniczącego Schulza dotycząca Polski i naszych spraw – są nie do przyjęcia – podkreśliła Beata Szydło.

– Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, kto zajmuje tak eksponowane stanowisko w UE wyrażał swoje opinie tylko i wyłącznie na podstawie doniesień medialnych. I oczekuję, że pan Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę. W tej chwili są to zupełnie nieuprawnione, moim zdaniem, wypowiedzi. Źle się dzieje, jeśli szef Parlamentu Europejskiego, który jednoczy wszystkie kraje europejskie, gdzie wszyscy są równi, wyraża się w taki sposób o jednym z państw członkowskich – powiedziała szefowa polskiego rządu.

Europosłowie chcą omawiać sytuację Polski. PiS: to histeria

Europejska Partia Ludowa, Socjaliści i Liberałowie chcą, by na najbliższej sesji PE podniesiony został temat sytuacji w Polsce w związku z...

zobacz więcej

Do opozycji: trochę opamiętania, drodzy państwo!

– Chcę też przypomnieć, nie tylko panu Schulzowi, że w Polsce odbyły się demokratyczne wybory. I dzisiaj rząd tworzy ugrupowanie polityczne Prawo i Sprawiedliwość, które zostało obdarzone zaufaniem polskich obywateli – mówiła Szydło. Jak dodała, winę za zaistniałą sytuację ponosi opozycja.

– Czas, by politycy opozycji przestali tworzyć atmosferę zagrożenia i przenosić te swoje elementy walki politycznej, do których próbują wykorzystać Trybunał Konstytucyjny, na forum międzynarodowym. Do wszystkich polityków – trochę opamiętania, drodzy państwo! – zaakcentowała pani premier.

źródło:
Zobacz więcej