RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Sytuacja w Polsce ma charakter zamachu stanu? Schulz: będziemy o tym dyskutować w PE

– Wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu – powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk. Jak dodał, sytuacja w Polsce będzie przedmiotem dyskusji w europarlamencie.

– To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne – powiedział Schulz. – Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować – zapowiedział polityk niemieckiej SPD.


Europosłowie chcą omawiać sytuację Polski. PiS: to histeria

W rozmowie z Deutschlandfunk Schulz ostrzegł przed pochopnym podejmowaniem przez UE kroków przeciwko krajom, w których rządzą „prawicowi populiści”. Jak wyjaśnił, przemawia przeciwko temu doświadczenie z Austrią po dojściu do władzy Joerga Haidera (w 2000 r.).

– Gdy prawicowi populiści dostaną do ręki argument, że siły zewnętrzne, obcy, inne kraje próbują mieszać się do polityki wewnętrznej ich kraju w celu skorygowania jej, wówczas najbardziej wzrasta ich popularność – powiedział Schulz.

– Radzę, aby być ostrożnym z podejmowaniem działań. Dyskusja to coś innego – dodał szef PE.


Nie będzie debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim

źródło:

Zobacz więcej