RAPORT

Pogarda

Korwin-Mikke na anektowanym przez Rosję Krymie. „Przyjęcie w Symferopolu bardzo przyjazne”

Korwin-Mikke na Krymie spotyka się z samozwańczymi władzami Krymu (fot. Twitter/Anton Shekhovtsov)
Korwin-Mikke na Krymie spotyka się z samozwańczymi władzami Krymu (fot. Twitter/Anton Shekhovtsov)

Najnowsze

Popularne

Europoseł Janusz Korwin-Mikke od środy przebywa na okupowanym przez Rosję ukraińskim Krymie. Swoją podróż relacjonuje na Facebooku. „Ludzie na lotnisku w Szeremietiewie tacy sami, jak w całej Europie – tylko Arabów i Murzynów jakoś nie widać. I znacznie mniejszy tłok” – piał o moskiewskim lotnisku. O wizycie polskiego polityka szeroko piszą także rosyjskie media.

Korwin-Mikke ukarany za hajlowanie i słowa o uchodźcach

Janusz Korwin-Mikke został ukarany przez szefa Parlamentu Europejskiego za zakłócenie przebiegu sesji PE. Prezesa partii KORWiN wykluczono z prac...

zobacz więcej

„Przyjęcie w Symferopolu bardzo przyjazne. Jutro rozmawiam z wszystkimi władzami, z przedstawicielami Tatarów itd. Natomiast przeciwko mojej wizycie zaprotestowali krymscy komuniści, którzy nawet chcieli zrobić demonstrację przeciwko mojemu przyjazdowi” – napisał Korwin na Facebooku.

Europoseł i lider pozaparlamentarnej partii KORWiN na ukraińskim półwyspie spotyka się miejscowymi władzami.

„W czasie swojej wizyty nie mógł znaleźć przeciwników połączenia półwyspu z Federacją Rosyjską. Powiedział o tym w czasie spotkania z głową republiki Siergiejem Aksjonowem” – relacjonuje rosyjska agencja TASS. – Ludzie mówią, że w Rosji jest normalna władza, a gdy był Kijów, była nic nie warta. Nawet problem językowy nie był tak duży, jak problem władzy – miał powiedzieć Korwin-Mikke według relacji TASS.

Przyjęcie w Symferopolu bardzo przyjazne, Jutro rozmawiam z wszystkimi władzami, z przedstawicielami Tatarów itd....

Posted by Janusz Korwin-Mikke on 9 grudnia 2015


Rosja przejęła kontrolę nad Krymem prawie dwa lata temu, po odsunięciu od władzy prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Półwysep stał się formalnie jedną z republik wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej. Ukraina i państwa zachodnie uznają region za terytorium okupowane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej