Zmiana zarzutu dla ojca Fabianka. Za uprowadzenie syna grozi mu nawet 10 lat więzienia

Radomska prokuratura zdecydowała o zmianie zarzutu dla ojca Fabianka. Za uprowadzenie i ograniczenie wolności dziecka przez co najmniej przez 7 dni grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia. – Ten zarzut w ogóle nie powinien się pojawić – komentował w rozmowie z reporterem TVP Info adwokat podejrzanego.

„Wyrwali dziecko z rąk i wsiedli do samochodu”. Matka zgłosiła porwanie Fabiana, policja ogłosiła Child Alert

zobacz więcej

Nowy zarzut N. usłyszał w czwartek. Wcześniej za uprowadzenie dziecka połączone z pozbawieniem go wolności groziło mu do 5 lat więzienia. Mężczyzna został zatrzymany w ubiegły piątek. Czytaj więcej na ten temat.

„Nie porwanie tylko dodatkowe widzenie”

– To jest bezzasadne postawienie zarzutu. Ten zarzut w ogóle nie powinien się pojawić. Artykuł, który został tutaj zastosowany, może być stosowany tylko wtedy, jeżeli rodzić pozbawiony jest władzy rodzicielskiej. Mój klient ma władzę rodzicielską w pełni. Postawienie takiego zarzutu jest wyrazem niezrozumienia przepisów albo bezsilności wynikającej z rządzy trzymania mojego klienta w areszcie – uważa Andrzej Rogoyski, obrońca Sebastiana N.

Rogoyski twierdzi, że nie powinno dojść do zatrzymania jego klienta. W rozmowie z reporterem TVP Info poinformował, że nie zdążył uprawomocnić się wyrok sądu, który ograniczył prawa ojcowskie Sebastiana N. Mężczyzna odwołał się od tego wyroku do sadu okręgowego w Radomiu.

Zdaniem Rogoyskiego nie może być więc mowy o porwaniu, tylko o dodatkowym widzeniu. Adwokat przekonywał, że ojciec zabrał dziecko, którego nie widział przez pół roku, bo matka utrudniała kontakty z synem.

3-letni Fabian jest już w domu, z matką. Odreagowuje stres związany z porwaniem

Trzyletni Fabian, który niemal dwa tygodnie temu został uprowadzony przez ojca, wrócił do domu w Radomiu. Obecnie przebywa opieką matki, odpoczywa...

zobacz więcej

Prawdopodobny wniosek o przedłużenie aresztu

Sebastian N. po zatrzymaniu został aresztowany. – Ponieważ podejrzany ukrywał się przed organami ścigania prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował je na 14 dni – wyjaśniła w TVP Info Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Z informacji reportera TVP Info wynika, że najprawdopodobniej prokurator będzie wnioskował o przedłużenie aresztu dla podejrzanego.

źródło:
Zobacz więcej