Ekspresowa rezygnacja: Janniger nie jest już doradcą Macierewicza. W MON przepracował tydzień

Janniger był doradcą ministra Macierewicza zaledwie tydzień (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

20-letni Janniger odszedł z gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej 1 grudnia, po zaledwie tygodniu pracy. Informację potwierdził rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz. Jak nieoficjalnie dowiedział się fakt24.pl, w resorcie obrony uznano, że ta nominacja była błędem.

Antoni Macierewicz stawia na młodych. Dwudziestolatek doradcą szefa MON

Ma 20 lat, studiuje na Uniwersytecie Rutgers w Stanach Zjednoczonych i właśnie został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza....

zobacz więcej

Edmund Janniger z Antonim Macierewiczem współpracował od trzech lat. Pomagał przy pracach eksperckich w sprawie katastrofy smoleńskiej, był asystentem, a potem dyrektorem biura poselskiego szefa resortu obrony. W końcu został doradcą ministra Macierewicza, bo – jak wówczas wyjaśnił rzecznik MON – Janniger jest bardzo zdolny i pracowity.

W ministerstwie pracował zaledwie tydzień. Informacje o jego odejściu potwierdził Bartłomiej Misiewicz, rzecznik resortu w rozmowie z dziennikarzem TOK FM Dariuszem Zalewskim.

Aktywny student

Jak ustalił fakt24.pl, Janniger ma wrócić na Uniwersytet Rutgers w New Jersey, gdzie studiuje. Jest tam również prezesem bezpartyjnej organizacji studenckiej – Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych. Zasiada także w Prezydium Senatu uczelni.

źródło:
Zobacz więcej