RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kto grozi liderowi Komitetu Obrony Demokracji? Kijowski poprosił o ochronę, policja wszczęła postępowanie

Mateusz Kijowski (L) podczas konferencji prasowej KOD  (fot. PAP/Marcin Obara)
Mateusz Kijowski (L) podczas konferencji prasowej KOD (fot. PAP/Marcin Obara)

Policja wszczęła postępowanie ws. gróźb karalnych wobec lidera Komitetu Obrony Demokracji – dowiedziało się Radio ZET. Mateusz Kijowski został objęty ochroną. KOD twierdzi, że hakerzy atakują jego rachunki i profile społecznościowe.

Manifestowali „w obronie demokracji”. Kilka protestów w związku z zamieszaniem wokół TK

zobacz więcej

– Otrzymuję telefony i SMS-y z pogróżkami – mówił w rozmowie z Radiem ZET Mateusz Kijowski z KOD. Według aktywisty groźby i ataki hakerskie pojawiają się także w sieci. Kijowski podał, że ktoś co i rusz blokuje jego konto na Fecebooku, a na Twitterze udostępniono jego prywatny adres.

Zawiadomienie w tej sprawie przyjęła policja w Pruszkowie. – Wszczęliśmy postępowanie – potwierdziła rozgłośni Karolina Kańka, rzecznik KPP w Pruszkowie. Jak dodała, sprawa została przekazana komendzie w Brwinowie, a Kijowskiego objęto dozorem prewencyjnym.

„W obronie demokracji”

Komitet Obrony Demokracji organizuje 12 grudnia manifestację przed Trybunałem Konstytucyjnym „w obronie demokracji”. Do udziału w wydarzeniu zaprosił wszystkie partie, ruchy i organizacje społeczne. Udział w demonstracji zapowiedział lider Nowoczesnej – Ryszard Petru.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej