RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rosja chce korzystać z bazy lotniczej na Cyprze. Dostanie dostęp do tych lotnisk co Francja i Niemcy?

Wg agencji Interfax Moskwa chciałaby wykorzystać niektóre obiekty na Cyprze w ramach operacji antyterrorystycznej przeciw Państwu Islamskiemu (fot. eng.mil.ru)
Wg agencji Interfax Moskwa chciałaby wykorzystać niektóre obiekty na Cyprze w ramach operacji antyterrorystycznej przeciw Państwu Islamskiemu (fot. eng.mil.ru)

Rosja chce mieć dostęp do bazy lotniczej na Cyprze. Agencja Interfax, powołując się na cypryjskie źródła twierdzi, że prowadzone są już rozmowy na ten temat.

Rosjanie rozbudowują drugą bazę lotniczą w Syrii. Posuwają się na południe

Rosjanie rozbudowują infrastrukturę bazy lotniczej w środkowej Syrii – podało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Prac Człowieka. Działacze...

zobacz więcej

Według rosyjskiej agencji Moskwa chciałaby wykorzystać niektóre obiekty na Cyprze w ramach operacji antyterrorystycznej przeciwko Państwu Islamskiemu. Rozmowy na ten temat prowadzone są za pośrednictwem resortów spraw zagranicznych obu krajów.

Interfax cytuje wypowiedź rosyjskiego ambasadora na Cyprze Stanisława Osadczego, który miał powiedzieć, że Rosji zależy na dostępie do tych samych obiektów, z których korzystają Francja i Niemcy.

Anglojęzyczna gazeta „Cyprus Mail” ujawniła, że niemieckie i francuskie samoloty tankowane są w bazie lotniczej w Pafos. Natomiast Brytyjczycy dysponują własną bazą na półwyspie Akrotiri. Jednocześnie autorzy tekstu przypominają, że Moskwa już wykorzystuje jeden ze strategicznych obiektów Cypru – rosyjskie okręty uzupełniają paliwo i zapasy w porcie w Limassol.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej