RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielka andrzejkowa bójka po potańcówce. Imprezę zorganizowała polska parafia w Londynie

Przed polskim kościołem w  Londynie doszło do wielkiej bijatyki po zabawie andrzejkowej (fot. youtube.com/Alarm fazer)
Przed polskim kościołem w Londynie doszło do wielkiej bijatyki po zabawie andrzejkowej (fot. youtube.com/Alarm fazer)

30 Polaków pobiło się przed polskim kościołem w londyńskiej dzielnicy Islington. Tak zakończyli andrzejkową zabawę. Wrzaski obudziły pobliskich mieszkańców, którzy zaalarmowali policję i pogotowie ratunkowe. Za incydent przeprosił proboszcz polskiego kościół.

Bójka w ośrodku dla uchodźców. Są ranni, spłonął namiot. Pobiło się 60 Pakistańczyków i Afgańczyków

Pięć osób zostało rannych podczas bójki w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu. W bijatyce uczestniczyło 60 Afgańczyków i Pakistańczyków - podało radio...

zobacz więcej

Nikt z uczestników bijatyki nie został poważnie ranny, drobne obrażenia opatrzyli na miejscu sanitariusze pogotowia. Rzecznik Scotland Yardu podał, że dwaj mężczyźni zostali aresztowani pod zarzutem umyślnego uszkodzenia ciała.

Więcej zabaw nie będzie

Uczestnikami zajścia byli Polacy, którzy wychodzili z zabawy tanecznej, zorganizowanej przez polską parafię pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Za incydent przeprosił ksiądz Krzysztof Ciebień, który zapewnił, że Kościół nie będzie już organizować kolejnych imprez.

„Czegoś takiego nigdy nie widziałam”

Na amatorskim filmiku, który cieszy się na YouTube ogromną popularnością, widać, jak ludzie szarpią się, biją, przewracają na ziemię. W bijatyce uczestniczyli mężczyźni i kobiety. Słychać przy tym głośne krzyki i wrzaski.

– Leżałam w łóżku, gdy usłyszałam straszny hałas za oknem. Ale ponieważ była to sobotnia noc, specjalnie mnie to nie zdziwiło. Gdy jednak jednak kobieta krzyczała przez pięć minut, wstałam i wyjrzałam przez okno. Na ulicy dwie duże grupy ludzi walczyły ze sobą. Nigdy nie widziałam czegoś takiego – powiedziała mieszkanka Devonia Road dziennikarzowi „Evening Standard”. – To było naprawdę przerażające. Zadzwoniłam więc pod numer alarmowy 999. Podobnie zrobiło wielu moich sąsiadów – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej