RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wielki przekręt w olsztyńskim banku. Klienci stracili 1,2 mln zł

Z kont klientów zniknęło 1 mln 200 tys. zł  (fot. tvp.info/Piotr Król)
Z kont klientów zniknęło 1 mln 200 tys. zł (fot. tvp.info/Piotr Król)

1 mln 200 tys. zł zniknęło z kont klientów olsztyńskiego banku. Głównym podejrzanym jest pracownik placówki, który usłyszał już 13 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę pięciu osób. Mieszkaniec Olsztyna przyznał się do winy i wyjaśnił, że pieniądze już wydał – na siebie i rodzinę. O sprawie napisał portal olsztyn.wm.pl.

Lawinowo rośnie liczba oszustw. Przestępcy zmieniają metody i wyłudzają ogromne sumy

Rekordowo wzrosła liczba oszustw: do września było ich już ponad 92 tys., czyli ponad 15 tys. więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku – donosi...

zobacz więcej

Podejrzany jest pod nadzorem policji. Wszystko zaczęło się w 2011 roku. Piotr W. zajmował się zawieraniem lokat terminowych. Oszukał m.in. małżeństwo, które w grudniu 2014 roku próbowało wypłacić z lokaty 100 tys. zł. Usłyszeli wtedy, że pieniędzy nie ma, a Piotr W., który obsługiwał ich podczas zakładania lokaty, już tam nie pracuje.

Śledztwo wykazało, że 26-letni Piotr W. oszukał więcej osób. Podawał się za właściciela firmy, który współpracuje z bankiem. Gwarantował wysokie zyski i chwalił się działalnością na giełdach europejskich i światowych. Podejrzany zakładał i zamykał lokaty klientów, fałszował podpisy i przelewał pieniądze na swoje konto.

Śledztwo w tej sprawie trwało około roku. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zastosowała wobec Piotra W. dozór, musi meldować się 2 razy w tygodniu na komendzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej