RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dzieci z zespołem Downa pozują jak na starych obrazach. Projekt albańskiej fotograficzki

Dzieci pozowały jak na starych obrazach (fot. Facebook/Soela Zani)
Dzieci pozowały jak na starych obrazach (fot. Facebook/Soela Zani)

– Każdy człowiek to dzieło sztuki – mówi Soela Zani. Specjalizująca się w rodzinnych portretach fotograficzka wpadła na pomysł, aby dzieci z zespołem Downa pozowały do zdjęć inspirowanych słynnymi obrazami.

Dzieci z zespołem Downa pozowały więc jak ich koleżanki i koledzy sprzed kilkuset lat. Tak samo ubrane, umalowane i uczesane, tyle że nie zostały namalowane pędzlem, a uwiecznione przez obiektyw aparatu.

18-latka z zespołem Downa została profesjonalną modelką. Podpisała pierwszy kontrakt

Madeline Stuart od kilku lat marzyła o karierze modelki. Z pomocą matki udało się jej spełnić to marzenie. Maddy, bo tak bliscy zwracają się do...

zobacz więcej

„To był świetny pomysł i wyzwanie”

Albańska fotograficzka Soela Zani na co dzień tworzy pokoleniowe portrety rodzin.

– Zawsze interesowałam się klasycznymi dziełami sztuki, dlatego też połączenie zdjęć z klasycznym malarstwem było dla mnie świetnym pomysłem, ale i ogromnym wyzwaniem – mówi o swoim ostatnim projekcie.

„Mogą zrobić wszystko, jeśli da się im szansę”

Projekt nie tylko dla artystki, ale i dla dzieci był, jak sama przyznaje, niezłą przygodą. – Chciałam, aby przesłanie tego projektu było takie, że każdy człowiek jest dziełem sztuki. Musimy nauczyć się dostrzegać piękno na wszystkie sposoby, w każdym z nas. Te dzieci są piękne, są w stanie zrobić wszystko, jeśli tylko da się im na to szansę – stwierdziła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej