RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zarabiali na „Mocarzu” miliony, a ludzie płacili za to życiem. Policja dopadła gangsterów

Jedna z najgroźniejszych grup rozprowadzających dopalacze została rozbita przez Centralne Biuro Śledcze Policji. To właśnie schwytani przestępcy odpowiadali za sprzedaż wyjątkowo groźnego specyfiku o nazwie „Mocarz”, po którym kilka osób zmarło. Do tej pory zarzuty usłyszało 10 osób, ale „króla dopalaczy” wciąż jest poszukiwany przez policję.

„Dopalacze kradną życie”. Kopacz pokazała, jak wygląda prawdziwy „mocarz”

Premier Ewa Kopacz zaprezentowała na konferencji prasowej nowy spot przeciw dopalaczom. W przeciwieństwie do swoich nieudanych poprzedników ten ma...

zobacz więcej

– 200 policjantów CBŚ Policji wzięło udział w ogólnopolskiej akcji, która dotyczyła tzw. dopalaczy. Rozbiliśmy zorganizowaną grupę przestępczą, która w ostatnim czasie wprowadzała na rynek m.in. dopalacze o nazwie „Mocarz”. Są to środki, które spowodowały zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób – powiedziała TVP Info Katarzyna Balcer z CBŚ.

Balcer dodała, że „sukcesem policji jest zatrzymanie pięciu osób”, ale zaznaczyła, że w tej sprawie zarzuty otrzymało już w sumie 10 osób, a jedna z nich została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Z kolei radio RMF FM podaje, że na wolności pozostaje jeszcze Michał W., znany szerzej jako „król dopalaczy”.

Rośnie liczba zatrutych „Mocarzem”, wśród nich ciężarna i nieletni. Dopalacz wywołuje agresję i doprowadza do zapaści

zobacz więcej

Dziesiątki milionów za śmierć i utratę zdrowia

Zatrzymani przestępcy dysponowali ogromnym majątkiem. – Z naszych materiałów wynika, że grupa wyprała ok. 80 mln zł. Były to pieniądze nielegalnie przez nich wprowadzane na rynek – oczywiście uzyskane z dopalaczy – poinformowała Balcer.

W czasie akcji CBŚ policjanci zabezpieczyli ok. 9 tys. gotowych do sprzedaży „dopalaczy” oraz gotówkę – ponad 200 tys. zł. W prowadzonym w tej sprawie śledztwie zabezpieczonych zostało w sumie blisko 40 kg „dopalaczy”, a także ponad 10,5 mln zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej