SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

TORPEDA za reportaż o polskich ratownikach w Nepalu. Rafał Stańczyk z TVP Info laureatem MediaTorów

– Pokazujemy ciężką, heroiczną pracę polskich ratowników w Nepalu. Ale nie tylko plecy. Ich twarze i oczy, także w dramatycznych chwilach, np. ewakuacji z grożącego zawaleniem rumowiska – mówił Rafał Stańczyk, reporter TVP Info, który został nagrodzony w plebiscycie MediaTory za dokument „Polscy ratownicy w Nepalu”.

Odwaga i bohaterstwo polskich strażaków w Nepalu. Zobacz poruszający dokument w TVP Info

Historia strażaków z grupy HUSAR POLAND podczaj misji ratunkowej w Nepalu to temat dokumentu wyprodukowanego przez Telewizję Polską i Discovery...

zobacz więcej

Składająca się z 81 osób grupa polskich strażaków, była jedną z najliczniejszych, które przybyły na ratunek Nepalczykom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi 25 kwietnia 2015 roku. Polscy ratownicy przez kilka dni z wielkim zaangażowaniem przeszukiwali ruiny i gruzowiska w nadziei, że odnajdą żywych ludzi. Ich pracę udokumentował Rafał Stańczyk wraz z ekipą filmową TVP Info. A ukoronowaniem tej pracy jest nagrodzony film.

Nagrodzony dokument

– Najważniejszym doświadczeniem było dla mnie obserwowanie ich ciężkiej, profesjonalnej i heroicznej pracy. A później przekonanie się, jak wracają do normalności w domu – mówił w rozmowie z portalem tvp.info Rafał Stańczyk. Podkreślał, że ratownicy pracujący w Nepalu z narażeniem życia w Polsce pracują jak normalni strażacy, czasem jeżdżący do pożaru w altance.

Rafał Stańczyk otrzymał za swoją pracę nagrodę w kategorii TORPEDA.

Studenci wybierają

MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z całej Polski doceniają swoje autorytety. Na odbywającej się tegorocznej gali MediaTorów oprócz Rafała Stańczyka nagrodzeni zostali:
– Tomasz Patora w kategorii DETONATOR
– Grzegorz Sroczyński w kategorii NAWIGATOR
– Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz w kategorii REFORMATOR
– Piotr Ibrahim Kalwas w kategorii PROWOKATOR
– Dorota Wellman w kategorii INICJATOR
– Ewa Ornacka i Piotr Pytlakowski w kategorii OBSERWATOR
– Katarzyna Wilk i Kamil Baleja w kategorii AKUMULATOR – Adam Michnik w kategorii AUTORYTET

źródło:
Zobacz więcej