RAPORT

Pogarda

Kim Dzong Un dyktuje fryzjerskie trendy. Władze Korei Płn. na tropie „kapitalistycznych” fryzur

Kim Dzong Un dyktuje trendy we fryzjerstwie (fot. PAP/EPA/Rodong Sinmun)
Kim Dzong Un dyktuje trendy we fryzjerstwie (fot. PAP/EPA/Rodong Sinmun)

Najnowsze

Popularne

Dwa centymetry to maksymalna długość włosów, jaką mogą mieć mężczyźni w Korei Północnej. Wprowadzono listę oficjalnych fryzur, wśród których jest także osobliwe uczesanie Niezłomnego Przywódcy Partii, państwa i armii Kim Dzong Una.

Kim Dzong Un zdobył najwyższy szczyt Korei. „Duchowa strawa silniejsza niż broń atomowa”

Górę da się zmierzyć, synowskiej miłości już nie. Kim Dzong Un wspiął się na najwyższy szczyt Półwyspu Koreańskiego – Pektu-san. Żeby uczcić pamięć...

zobacz więcej

Także dla kobiet przygotowano listę oficjalnych fryzur. Otwiera ją ta noszona przez żonę Kim Dzong Una Ri Sol Ju. Zakazane są wszelkie „kapitalistyczne” uczesania. W przypadku mężczyzn to przede wszystkim długie włosy, a więc dłuższe niż dwa centymetry.

Ostre cięcie

Południowokoreańska gazeta „Chosun Ilbo”, powołując się na źródła na Północy, poinformowała, że władze w Pjongjangu bardzo restrykcyjnie pilnują, by obywatele mieli praworządne włosy, a przez to nie przychodziły im do głów wywrotowe myśli. Szczególnie dokładnie będą kontrolowani studenci. Specjalni oficerowie mają krążyć po uniwersytetach z nożyczkami i obcinać włosy wywrotowcom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej