RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Trzy osoby z zarzutami za porwanie Fabianka. Chłopiec i jego ojciec poszukiwani

Ojciec Fabianka jest podejrzewany przez policję o organizację porwania trzylatka w miniony wtorek. W sprawie uprowadzenia zatrzymano już dwóch mężczyzn i kobietę, działających w jednym z ruchów na rzecz praw ojców. Fabian i Sebastian Nadolscy wciąż są poszukiwani. – Ze strony ojca dziecka nie ma woli kontaktu – mówi tvp.info rzecznik mazowieckiej policji.

„Wyrwali dziecko z rąk i wsiedli do samochodu”. Matka zgłosiła porwanie Fabiana, policja ogłosiła Child Alert

zobacz więcej

Od wtorku policja prowadzi poszukiwania trzyletniego Fabiana Nadolskiego. Chłopczyk został uprowadzony w Radomiu przez trzech mężczyzn. Przed godz. 7 rano, napastnicy podeszli do kobiety wychodzącej z synem z bloku i wyrwali jej Fabiana z rąk. Uciekli w nieznanym kierunku. Policja wszczęła tzw. Child Alert, specjalną procedurę uruchamianą w razie zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka.

Niedługo potem do mediów zgłosił się Sebastian Nadolski (były dowódca mazowieckiej jednostki antyterrorystycznej) ojciec Fabiana, który stwierdził, że nie było żadnego porwania, a syn jest z nim. Mężczyzna twierdził, że zdecydował się na tak desperacki krok, ponieważ była partnerka krzywdzi dziecko i uniemożliwia mu kontakt z dzieckiem.

Ojciec poszukiwanego trzylatka zadzwonił do radia: Fabianek jest ze mną

– Zabrałem go od matki, ponieważ nie widziałem synka pół roku – poinformował ojciec chłopca poszukiwanego za pomocą systemu Child Alert w rozmowie...

zobacz więcej

Zatrzymania

Tymczasem już od wtorku wieczorem policjanci sprawdzali osoby mogące mieć związek z uprowadzeniem Fabianka. Od początku na liście podejrzewanych znalazły się osoby z ruchu społecznego Dzielny Tata, zajmującego się walką ojców o prawa do swoich dzieci. – Jedną z głównych hipotez branych pod uwagę był pośredni lub bezpośredni udział w zdarzeniu ojca chłopca. W wyniku naszych działań zatrzymano w Krakowie, Warszawie i Starachowicach pięć osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem dziecka. Dwóm mężczyznom i kobiecie przedstawiono zarzuty dotyczące uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności – powiedziała tvp.info kom. Alicja Śledziona, rzecznik mazowieckiej policji.

Zdaniem kom. Śledziony informacje operacyjne zebrane przez policję wskazują, że zatrzymani współdzieli z ojcem dziecka. Sam Sebastian Nadolski ukrywa się. Na swoim profilu internetowym zamieszcza pisma do instytucji państwowych z prośbą o pomoc. O to samo apeluje matka Fabiana.

Policja odnalazła 10-letnią Maję w Niemczech

10-letnia Maja z Wołczkowa pod Szczecinem została odnaleziona w Niemczech - podała policja. Dziewczynka jest cała i zdrowa. W związku z jej...

zobacz więcej

Ruch na celowniku policji

Wśród zatrzymanych jest co najmniej dwoje członków ruchu Dzielny Tata. – Policja pozamykała członków naszego ruchu społecznego liczącego ok. 1900 osób. Wiem, że zatrzymano Joannę, Sławka i Pawła. Ok. godz. 22.30 policjanci przyjechali też do mojego taty, którego straszyli i wypytywali, gdzie ja jestem. Zamykają tych ludzi tylko dlatego, że jeden z ojców zabrał swoje własne dziecko, bo prawo zmusiło go do tego – mówi w rozmowie z tvp.info Michał Fabisiak z ruchu Dzielny Tata.

Fabisiak dodaje, że Sebastian Nadolski „nie miał wyjścia, aby zadbać o własne dziecko” i „odbił” je. Pytany czy stosując takie metody, nie naraża się dzieci na poważne traumy, Fabisiak odparł: – U mnie policja wycięła zamki, żeby zrobić to samo. Dusiła mnie przy moim synu i zabrała mi go. To nie była trauma dla niego?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej