Niespodziewany duet. Edyta Górniak zdradza nam swoje plany

– W Krakowie jednym z moich gości będzie Andrzej Piaseczny – mówi piosenkarka w rozmowie z naszym portalem. W tym roku obchodzi 25-lecie pracy artystycznej, przygotowała też dla swoich fanów mikołajkową niespodziankę – będę gościem świątecznego koncertu. Cała rozmowa z artystką już w sobotę na portalu.

„Muszę zaśpiewać, a nie stać i beczeć na scenie”. 25-lecie Edyty Górniak w Opolu

Jako 18-latka debiutowała na deskach opolskiego amfiteatru. Potem był musical „Metro” z występami na Broadwayu, drugie miejsce w konkursie...

zobacz więcej

Diwa polskiej piosenki i jedna z naszych najbardziej rozpoznawalnych artystek na świecie. Te określenia zobowiązują, dlatego Edyta Górniak cały jubileuszowy rok uczyniła muzyczną ucztą. – Ten rok jest dla mnie rzeczywiście wielkim świętem i czuję to dosłownie na każdym rogu – potwierdza piosenkarka.

Cały rok od zadania do zadania

Świętować postanowiła ze swoją publicznością, a ponieważ aż osiem lat kariery spędziła mieszkając i pracując w Londynie, to już 19 kwietnia wystąpiła podczas koncertu Top Music Wembley w londyńskiej Wembley Arena. Kulminacyjnym momentem był jednak festiwal w jej rodzinnym Opolu, gdzie wystąpiła z recitalem. – Mnóstwo rzeczy zrobiliśmy w tym roku i tak po prostu od zadania do zadania, od wyjścia publicznego do próby do kolejnego programu. Cały czas myślałam, żeby mi starczyło siły do końca roku – zauważa Górniak.

24 czerwca 2015 ukazał się też jej nowy singel – „Oczyszczenie”, trzeci utwór promujący ósmy studyjny album artystki. – Teledysk do piosenki już powstał kilka miesięcy temu i będzie miał swoją premierę niebawem – zapowiada w rozmowie z nami.

Górniak i Bartosiewicz na jednej scenie

W poznańskiej Arenie wystąpiły razem dwie Edyty i zaśpiewały utwór „Nie proszę o więcej”, który Bartosiewicz podarowała Górniak 13 lat temu. Z...

zobacz więcej

Koncerty w największych miastach, niezwykłe duety

8 sierpnia koncertem w Kielcach rozpoczęła pierwszą od 16 lat trasę koncertową Love2Love. W jej ramach odwiedziła już osiem największych miast w Polsce, w tym m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk i Bydgoszcz. – Jest to największa produkcja w Polsce od wielu lat. Jestem szczęśliwa, bo ta scena jest jak piękny tort urodzinowy. Błyszczy, świeci, miga, po prostu cudowna – z radością opisuje wokalistka.

Cechą charakterystyczną tych występów są zaproszeni goście. Wraz z Moniką Górniak zaśpiewały już Monika Kuszyńska, Ewa Farna, Edyta Bartosiewicz czy Marek Piekarczyk. – Wszystkie duety, które się zdarzały na przestrzeni tej trasy, prawdopodobnie się nie powtórzą – przyznaje artystka.

Do występów podczas całej trasy zaprosiła Mieczysława Szcześniaka, z którym śpiewa „Dumkę na dwa serca” oraz Glacę z zespołu Sweet Noise, z którym wykonuje utwór „Nie było”, nagrany przeszło 12 lat temu. – Nie każdy może przyjechać do Sopotu czy do Opola, dlatego postanowiłam, że przywiozę tę ukochaną dla ludzi „Dumkę” – tłumaczy swój wybór Edyta Górniak.

Edyta Bartosiewicz i Edyta Górniak w poznańskiej Arenie (fot. tvp.info/A.Cissowski)

Wszystkie duety na tej trasie prawdopodobnie się nie powtórzą

Edyta Górniak – Tomorrow Never Dies

zobacz więcej

Finał Voice'a i niespodzianka na koniec trasy

Ostatni koncert w ramach trasy odbędzie się już 9 grudnia w hali Tauron Arena w Krakowie. Nie zabraknie również nieoczekiwanych muzycznych gości. – Jest nam bardzo smutno, że ta trasa się kończy. Mogę zdradzić, że w Krakowie jednym z moich gości będzie Andrzej Piaseczny – ujawniła Górniak. Poznali się na planie szóstej edycji „The Voice of Poland”, w którym razem zasiedli w jury. Finał programu na antenie telewizyjnej Dwójki odbędzie się już w tę sobotę.

Całość rozmowy z Edytą Górniak, w której wspomina m.in. współpracę z José Carrerasem i okres promocji międzynarodowego albumu, a także ujawnia, jak spędzi Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra, dostępna będzie już jutro na portalu tvp.info.

Edyta Górniak poznała Andrzeja Piasecznego przy okazji programu „The Voice of Poland” (fot. TVP/Jan Bogacz)

źródło:
Zobacz więcej