Duda w „patriotycznej koszulce”. Wybrał markę popularną wśród narodowców i kibiców

Prezydent Andrzej Duda w podróż do Chin wyruszył w koszulce polskiej marki Red is Bad – ulubionej wśród środowisk narodowych i kibicowskich. Jego zdjęcie w tym stroju wywołało w sieci lawinę komentarzy.

Prezydent Duda w Pekinie. Spotkał się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem

Przebywający w Pekinie prezydent Andrzej Duda został w środę przyjęty przez chińskiego przywódcę Xi Jinpinga. Rozmowy dotyczyły współpracy...

zobacz więcej

Zdjęcie z podróży Andrzeja Dudy w koszulce Red is Bad zostało opublikowane na oficjalnym profilu głowy państwa. Internauci natychmiast zaczęli komentować strój prezydenta.

„Odzież patriotyczna”

Marka określa swoją odzież jako patriotyczną, dla ludzi „ceniących wolność i dumnych z polskiej historii”. Jej ubrania, opatrzone głównie grafikami historycznymi, cieszą się dużą popularnością m.in. w środowiskach skrajnie prawicowych, chętnie zakładają je narodowcy i kibice. Teraz okazało się, że koszulki Red is Bed nosi również prezydent.

Producent chwali się na swojej stronie, że odzież jest produkowana w Polsce, a firma działa „bez finansowania Państwa i Unii Europejskiej".

Prezydent Andrzej Duda wybrał koszulkę polo z długim rękawem, z kieszonką z motywem polskiej flagi. Jej cena to 130 złotych.

Mieszane uczucia

Wybór dokonany przez prezydenta wzbudził wśród internautów liczne kontrowersje. Część komentarzy pod zdjęciem zamieszczonym na prezydenckim Facebooku jest przychylna – internauci chwalą wybór polskiej marki odzieżowej oraz eksponowanie patriotycznych motywów.

Pojawiają się też jednak opinie krytyczne. Część internautów wytyka głowie państwa, że Red is Bad znaczy „czerwone jest złe” a „Chiny są 'red' od 66 lat".
Andrzej Duda wyruszył do Chin w koszulce marki Red is Bad (fot. facebook.com/Andrzej Duda)

Są też tacy, którzy widzą w tym reklamę firmy i zwracają uwagę, że w przeszłości politycy, czasem nawet nieumyślnie promujący różne produkty, bywali za to krytykowani. „Jakie było oburzenie gdy Kopacz pokazała się na tle Mercedesa...” – napisał jeden z komentujących.

Jeszcze inni zwracali uwagę na ideologię reprezentowaną przez osoby noszące tego typu ubrania: „Pięknie w tej nacjonalistycznej bluzie. Proponuję jeszcze kominiarkę i kostkę brukową w łapę. Ech Ty prezydencie”.

Internauci komentują zdjęcie zamieszczone na prezydenckim profilu na Facebooku (fot.Facebook/ pixabay.com/Unsplash)

źródło:
Zobacz więcej